şükela:  tümü | bugün
  • saatlerce bir ekrana bakmayan insandır.
  • mutludur lan.
  • ileride beyin tümörü gibi bir illetle uğraşmayacak insandır.
  • ekşi sözlüğü saymazsak benim.
    burayı da sık kullanmıyorum gerçi son zamanlarda.

yanlış anlaşılmaktan ve sürekli rahatsız edilmekten bıktım zira.
  • sosyaldir.
  • gündemi daha kolay takip etme olanağı dışında pekte kaybettiği bir şey yoktur. hatta kazancı vardır. en azından konuşma kabiliyeti sosyal medya fenomenlerinden çok daha yüksektir.
  • çoğunluğunu +65 yaş kitle oluşturur
  • 5 çocuk babası bir işçidir.
  • dolu dolu geçen bir hayatı vardır. sosyal anlamda da müthiş bir çevresi vardır, seven sayan ailesi, dostları çoktur. sürekli yapacak bir şeyleri vardır yoksa insan gün boyu sadece kitap okuyup, film izleyince ister istemez internette bir soluklanıyor.

biz internette pineklerken o şuan bodrumda denize nazır kalamar dolmasını hüpletiyordur belki de en yakın arkadaşı ile bir duvarın üzerine oturup çekirdek çitliyordur. birasını açıp çimlerde yayılmıştır ya da bisikletini alıp gecenin karanlığında şehrinin sokaklarını turluyordur.

imrenilesi bir hayata sahiptir kesinlikle..
  • hiç kimse kusura bakmasın ama sosyal medya kullanmakla sosyal olmak arasında zerre kadar ilişki yoktur. aksine sosyal medyayı gerektiği kadar ve usulune uygun kullananlar, gündemdeki bir çok şeyi diğerlerinden daha çabuk öğrenirler ve bu da sosyal hayattaki durumunu etkilemez. bu da onun lehinedir. ama işin bokunu çıkartıp sadece facebook, twitter gibi ortamlarda takılarak oralarda görülen asılsız haberlere inanan, onu yaymaya çalışan insan cahil kalacaktır. kullanmasındır zaten sosyal medyayı.

sosyal medyayı hiç hiç hiç kullanmayan insan ise az da olsa mevcuttur fakat şuana kadar kimi tanıdıysam böyle hepsi de gündemden uzak, ortalıkta olup bitene karşı ilgisizdi. siyaset bilgisi de televizyonla kısıtlıydı. genelleme yapmıyorum tabiki sadece benim tanıdıklarım böyleydi.