şükela:  tümü | bugün
  • lince uğrayanlara bakmanın yeterli olacağı gerçektir.
    hamile kadının arabasına saldıranlar neden linç edildi, adalet ve haksızlığa karşı duruş yüzünden mi? ahaha!
    adamlar akpli, bakanla fotoğrafları var, işleyen bir işletmeleri var, muhtemelen kendilerine belediye ziyafetlerinde de peşkeş çekiliyor, insanların cebinde para olmadığı için isyan ettiği şey adalet değil, baklavacıların kesesi.
    deli mi ne isimli youtuber linç ediliyor, sahaya girip ülke rezil edildiği için mi? hayır. bundan sonra reklam gönderisi başına 50 60 bin lira kazanacağı için.
    kısacası bu sosyal medya lincinin asıl sebebi işsizlik, borçlar ve fakirlik. yeni ve adil bir dünya düzeni kurma arzusu falan değil.
    bu tezi doğrulamak için, bu şekilde kin kusan tiplerden birine "hadi gidip hayrına eski bir okulu boyayalım!" demeniz yeterlidir.
    evde bira içip millete sallamak daha tatlı *
  • kesin öyle olması.
  • ucundan köşesinden cürüm kadar yerinden katıldığım önerme.
    kıskançlık tetikliyor diyemem ama argümanlardan birisi de kıskançlıktır diyebilirim ama bu herkes için geçerlidir de diyemem
    tümevarım yapacak olursak pek de katılmadığım önermedir
    not:terazi burcuyum
  • (bkz: whataboutism)
  • gezi döneminde cengiz inşaatı linç etmemizin sebebi, kesinlikle kıskançlıktı. haklısın.
    aynı şekilde ahmet hakan'da öyle keşke bende yalaka olup, partilere üye olmakla başlayıp malı götürsem diyorum ama ayaklarım olmadığı için gidemiyorum, mitinglerinde en önde slogan atamıyorum.
    zeka ortalaması 10 yaş olan kitlenin, ilgisini çekmek için abd'de trend olan içerikleri ertesi gün çekip youtube'a yüklemeyi, rakiplerime saldırarak 10 yaş zekasına sahip kitlemi coşturup gündemde kalınacağını falan bilmiyorum. haklısın, kıskanıyoruz.
  • sebep genellikle can sıkıntısı ve hayattan memnuniyetsizliktir. üzerindeki baskıyı başkasına yansıtma fırsatı bulunca insanlar fırsatı kaçırmıyor. tribünlerdeki taraftarların küfretmesine benzer bir olaydır sosyal medya linci; çoğunluğa katılıp öfkesini boşaltır lince katılanlar.

(bkz: ekşi sözlükte her hafta birilerinin linç edilmesi)
  • günlük deli mi ne dozumuzu aldığımıza göre
    (bkz: hahahahahahassiktir)