şükela:  tümü | bugün
  • her türlü sosyal medya mecrasında, türkiye'nin ve vatandaşlarının imajını yıkacak eylemler gerçekleştirme olayı.

pkk ve türevine mensup gençler bunu oldukça başarıyla yapıyor. uluslararası kamuoyu bizi tam bir şer ocağı olarak görüyor. her türlü dezenformasyon mevcut. batılı insanlar da buna inanınca, geri zekalı politikacıları da buna uyuyor.

bizim gençlerimiz ise sağolsun, "nasıl koyduk avrupa", "duy sesimizi avrupa", "fuck raşa" tandanslı içerikler giriyor. ingilizce zaten hak getire. bölücüler ise belli kalıplardan şaşmıyor. "turkish police killing kurds" , "turkey support ısıs & #whereisusairforce"

100% haklı olduğumuz konuda bile insanları ikna edemiyoruz.

kısacası sikerler böyle işi.
  • bu ara yoğun şekilde instagramda denk geldiğim.
    kapali hesap kullaniyorum, kendi izin verdiğim kadariyla bilir takipçiler benim portfolyomu ve bolca kediler, dostlar vs.
    neyse tanımadığım sürece çok fazla insan kabul etmiyorum, üç foto koyup 400 takipçi olani kabul etmiyorum teknik olarak.
    geçen gün iki adet takipçi isteği geldi, baktım 26 yaşlarında iki ayri erkek ve bir sürü foto var normal insanlarin olduğu, manzara olan fotolar vs.
    neyse ilk olan ege universitesi spor bölümü oyle yaziyor çünkü kabul ettim. 15 dakika sonra "melabaaa", dedim başladık.
    aynen şöyle cümleler gecmeye başladı " annemin masallarda anlattığı kadar guzel prenseslere benziyorsunuz" , yaş itibariyle benim artik kraliçe olmam lazim zira prenseslik için kartim neyse sonra " yıllanmış şarap severmisin" cümlesi geldi ve artik sinirim devreye girdi " bak arkadaşım o yıllanmış sarap esprisi yapacaksan onu çanakkale savaşında yaptilar" dedim sonra " lafimi agzima tıkıyorsun adin ne " dedi. ben hala cevap veriyorum neden bilmem "yok benim adim no name" dedim, anlamadi zaten neyse sonra tam olarak şöyle dedi "50 yasinda karısın neyin şımarıklıgi neyin kafası" baktim baktim engelledim ama pezevenk demin presensestim hangi ara 50 yaşında kariya evrildim, bu bir.
    ikincisi ayni gün esref saatine gelip kabul ettigim diğeri, yine "melabaaa" ile başladı kisa ve net cevaplar veriyorum sürekli, bitsin muhabbet diye çünkü bir insanı direk engellemek bilmiyorum çok aşağılayıcı gelir bana haklısınız engelle geç dimi yok işte bende o kafa.
    bu da nerdesin, ne yapiyorsun vs. sorduğu sorulara cevap alamadi, en son keşke yaninda olsam dedi, dedim ki " yanimda olsan ne olacak acaba bak takipçi olarak kalacaksan kal ben bu goygoyu sevmiyorum dedim ve beklenen cevap geldi " sevismeyecekmiydik" aklima direk bu geldi neyse bu da " anlamadim pardon" deyince salon erkeği tavrindan cıktı ve işte kapi dedi, iyi de gelen sensin ben değilim neyse engelledik gitti.
    şimdi okurken " engelle geç" " ne muhattap oluyon" "hata sende" diyebilirsiniz de ben neden kendimi mudafa etmek zorunda kalıyorum kaldi ki sadece instagram uzerinden takip ettigim ve takip eden ve birbirimizin fotolarina yorum yaptığımız hic tanimadigimiz insanlar varken ben neden kendimi bu mallar yüzünden sınırlandiracam.
    bakın sorun şu insanlarin şirazesi kaydi ve kimse sonucları ne olur demeden bir başkasının kişisel hayatina girdi mi onunla herşeyi ama herşeyi yapabilir hakkıni kendinde görebiliyor herkes futursuz ya tutarsa.
    ben manyagin teki de olabilirim hatta öyle bir olurum ki gözünden sürmeyi çekerim, oynarım öyle bir oynarım ki kiliseye girer selamunaleykum der yani kim nesine ne şartlarda benim oraya koyduğum fotolarima bakip mi profil çıkaracak kadar insan uzmani oldu.
    bu işte sosyal medya terörü bir insana hakaret edebilmek, o insanin izni olmadan kisisel hayatina özel mesajla girmek çok tuhaf geliyor hala.
    kezbanlik mi zannetmiyorum sadece iki defa denk geldiğim ve cidden bana tuhaf gelen kafalarin gün geçtikçe arttığını görmem sebebi ile yazdim bu yaziyi.
    ha bu tipler yüzünden ben kendi özgürlüğümden vazgecmeyecem onu biliyorum istedikleri kadar hakaret edilsin o kuş kadar beyinleri ile ettikleri hakaret anca bir yerlerine kadar gider.