şükela:  tümü | bugün
 • hükümetin gözaltı silahını kullanmaya başlamasıdır. diğer silahlardaki başarısızlık üstüne, gözaltı ve belkide hapishane yolu göstererek bastırma çalışmasıdır. asıl kanunlara karşı gelmeye tahrik budur.
 • (bkz: kuzenim yazmış)

  avukat talep ediyorum.

  vicdani edit: iyi güzel kuzene yıktık suçu ama hangi kuzeni seçeceğime karar veremedim. daha önce hiç hangisini daha çok seviyorum, hangisi daha çok işe yarar diye düşünerek sıralama yapmamışım. eminim bir çoğunuz da benim gibi bu konuda eksiksiniz. şimdiden bir sıralama yapmak lazım.

  böyle bir şeyin eksikliğini bizlere hissettirdiği için başta sayın başbakanımız recep tayyip erdoğan olmak üzere değerli hükümetimize ve emniyet güçlerimize teşekkürü bir borç bilirim. resmen bir aydınlanma yaşadım.
 • cnn türkte konuşulan konu şu anda
 • beklenen durum. panik yok.

  bir kaç kişi üzerinden korku verilmek isteniyor. bazı arkadaşlarımıza piyango vurmuş durumda malesef. genele yayılmaz bu durum.

  edit: aldığım son bilgiye göre, göz altına alınanların büyük kısmı cidden kendini açık eden, koz verecek şekilde suç teşkil edebilecek ifadeler kullanan kişiler. misal: "fem dershanesi yaktık!" gibi ifadeler.

  o yüzden yazdıklarınızla koz vermediğiniz sürece sıkıntı yok.

  sakın ama sakın sizleri sindirmelerine izin vermeyin. kanunlar içinde kendinizi ifade edeceğiniz şeyleri de bu korku ile yazmaktan sakın vazgeçmeyin.

  tek yapmanız gereken; suç içerebilecek, onlara koz olacak ifadelerde bulunmayın. ciddi şekilde tahrik, kin ve nefret söylemi içeren, kişilerin adını dümdüz yazan ifadeler kullanmayınız. kimseyi hedef göstermeyiniz.

  eğer birileri kapınıza gelir sizi götürürse de itiraz etmeden efendi şekilde gidin. gönüllü avukatlar yanınızda olacaktır. kendinizi yalnız hissetmeyin. en fazla biraz gözaltında tutup sizi salacaklardır.

  (kötü niyetli provakasyon yapıp, yanlış haberler yayan kişilerin yakalanmasını bu durumla karıştırmayalım. siz de onların arasında güme gitmemek için daha özenli seçin ifadelerinizi.)

  +şu gelinen seviyede, size kötü muamele yapmaları mümkün değildir.

  izmirdeki avukat açıklama yapmıştır: "en fazla 24 saat göz altında tutup ifadeleri alınıp bırakacaklar."
  +tüm barolar, gönüllü avukatlar müthiş bir şekilde bu konuların takipçisi. kimse karambole gelemez. gerçekten korkmayın.
 • *haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz (hz ali (ra))
 • gerçekse fragmanı bitirip filmi başlatacak olandır.
 • provokasyon için çabalayan kişilerin tutuklanması normal olandır. sabah twitter'a göre polis semtimde cami yakıyordu, hemen koşup pencereye baktım (ki doğruysa o polislerin fotoğraflarını çekeyim) ama bir halt yok, semtte yanan cami yok. bu adam için "göz altına alınmasın" diyen olur mu? bununla beraber "türbanlı kızın üzerine işemişler, golden shower yapımış, tecavüz ettikten sonra pişirip yemişler" tadında twitter çığırtkanlığı yapanlar (göz altına alınmaksızın) evlerinde oturacak ve dahi köşelerinde yazmaya devam edecekler mi?
 • yesilyurt karakolu onundeki avukat aciklamasi:

  http://youtu.be/wpi_sbhhlgs
 • yalancı oğlu yalancıları tutuşturan durum. ne oldu lan? hani adamın birini panzer ezmişti. hani 3 ölü vardı. hani bülent arıncın oğlu ortaktı. hani anayasaya göre üç gün daha kaos olsa hükümet düşecekti.
  yalancı dümbelekler sizi... memleket yansın yıkılsın umurunuzda değil.
hesabın var mı? giriş yap