şükela:  tümü | bugün
 • bence çok da mutsuz olmayan insandır.
  muhtemelen kıskanıyoruz.
 • reklam insanıdır. ayrıca sosyal medyayı ne kadar yanlış anladığımızı da gösterir. öyle bir noktadaki şu anda, facebook'ta, twitter'da eğlendiğini belli etmezse ölecek insanlar var. muhabbete başlamadan check-in yaparlar, yemekleri gelir fotoğrafı çekilir, kahve içerler durum güncellemeleri havada uçuşur. açıkçası bu insanların gerçekte mutsuz olduklarını da düşünmüyorum, sadece şımarık birer ilgi manyakları olduklarını düşünüyorum. bir de şimdi hissetme durumu eklendi facebook'a, birazcık üşüten hasta hissediyor. yahu bu insan bunu neden yapıyor?

  mutlu olmak, bunu paylaşmak elbette güzel, ki ben zaten herkes mutlu olsun, kelebek olsun kafasında bir insanım, ama insanlar artık sadece paylaşmak için mutlu olmak istiyorlar sanki. 'bakın ben mutluyum ve bunu size göstermeliyim' diyerek yaşadığı anın tadını çıkarmayı unutuyorlar. o fotoğrafta da içinden geldiği gibi gül yani çirkin ol nedir, onu da ekleme facebook'a ama tadını çıkara çıkara gül! boşver kaç kişinin beğendiğini, yorum yaptığını. hayat kısa ve başkalarına göstermek için yaşamak bu kısa süreyi heba etmenin en kestirme yollarından biri.
 • yakında buna sarkastik bir tepki olarak sosyal medyada çok depresifim imajı yaratan insan modası ortaya çıkacak, sonra demedi demeyin.
 • vardır böyle insanlar.
  kocişle kahve keyfi, kızçelerle geziyoruz vs. gibi sosyal medyada fotoğraflarını paylaşan insan modelidir.
  ben bu modellerin bi sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum neden mi?
  (bkz: kendimden biliyorum)
  edit:şaka beyler şaka o kadar da değil.
 • bir de sosyal medyada çok zenginim imajı yaratan insan vardır ki aman aman evlerden ırak.

  sosyal medyanın gereksizliğini bize hatırlatan insandır.
 • mutsuzdurlar. net.
 • gerçekten mutlu olan insanın sosyal medya imajıyla uğraşacağına inanmıyorum. o yüzden yeteri kadar mutlu olmayan insandır.
 • eski sevgilisinin stalk'ladığını düşünüyor olabilir.
 • şöyle ki artık kimse sorunlarını, sorunu olduğu kişiyi karşısına alarak konuşmuyor. durum yalnızca nispet yapmaktan ibaret. arkadaşı olsun, sevgilisi olsun, komşusu olsun, kuzeni olsun hiç farketmez. kim olursa olsun sadece nispet.

  hatta bu öyle bir hal almış ki sen sorununu bu tip insanlarla paylaştığında artık sen sorunlu bir kişilikmişsin gibi bakmaya başlıyorlar. ya da anlamıyorlar çünkü onların dünyasında her şey karşılıklı nispet, gösteriş, çıkar, beklenti ve taktik. en çok da taktikler. bir neslin beynini instagram ve türevleri yıkadı. koca bir nesil bu gösterişli aptallığa ortak oldu. bu değerli nesil yine kendi etti ve kendini psikolojisi bozuk bir birey olarak buldu. işin garibi bu bozukluk normalleşiyor. asla mış gibi yapmaktan bıkmıyorlar, çoluğun çocuğun hevesi neyse de koca koca insanlar kendilerini oralarda ispatlamak peşinde koşuyorlar.

  keşke silmek gibi bir özellik barındırmasa sosyal medya. herkes kendinden bir süre sonra da olsa tiksinebilirdi en azından.