• ben direkt bu başlığa uygun bir şeyler yazmayacak olsam da daha yeni yaptığım bütün sosyal medya hesaplarını kapatma eylemimi dile getirmek istiyorum nedeni ise biraz da konuyla ilgili.
    konunun başı şuraya dayanıyor, sosyal medyayi kafami dagitmak icin kullanmaya kalkistigimda komik bir şeyler okuyayim keyfim yerine gelsin diyorum o da ne insanlar adeta kin, nefret kusuyorlar birbirlerine, herhangi birine olmasa bile varoluş nedenine lanet ediyo adam. tabi kimin ne şekilde sosyal medya kullandığı beni ilgilendirmez ama bu mu ya bu hale mi geldik kimse kimseyi dinleme anlama yoluna gitmeksizin sosyal medyadan kendini ispat yoluna girmiş bulunmakta.
    bu sefer fotoğraf paylaşım sitesinde biraz bakayim ne ilginçlik var belki eglenirim diyorum, daha bana yeni ağlamış şahıs #always#smile falan yorumlu fotoğraf paylaşmış.
    insanlar artik yeteri kadar samimi değil neden farkli kimliklere bürünmeye başladık, başkaları bizim hayatımızdan haberdar değilken mutlu olamıyor muyuz.. çok eksiğiz çok, herkes ben kimim sorusuna profil isimleriyle cevap verir olmuş. özüne kimse hakim değil, herkes bi janti peşinde umarım bendeki rahatlamayı yaşarsınız bir gün siz de ...
  • çok mutsuz ve karaktersiz insandır.

mutsuz olmak suç değil. çoğumuz mutsuzuzdur bence ama durumu olduğundan farklı göstermeye çalışmak kataktersizliktir.

en yakınlarımdan bir kişi eşiyle aşırı samimi pozlar verip, aşırı gülücüklü paylaşımlar yapıp düşman çatlatırken, gelip bana 'maske takmaktan usandım, artık bu ilişki bitmek zorunda galiba' diyebiliyor.

ya zaten insan mutlu olsa ne işi olur sosyal medyada değil mi? aklı olan anın tadını çıkarmaya bakar, başkalarının ne düşündüğünü umursamadan.
  • aslında mutlu olmayı başaramamış insandır. başkalarının ne düşüneceğini önemsediği için de mutlu olması epey zordur.
  • sosyal medyalar kovalasin sizi. sade ve basit bir paylasim araci olmasi gerekirken ne durumlara geldi.
  • gerçek hayatta mutlu olup sosyal medyada kendisini mutsuz gösteren bir ilgi delisi olmaktan iyidir.
  • ister istemez mutsuz olduğunu düşündüren insandır.
    gerçekten mutluysan da o güzelim anların tadını doyasıya çıkarmak varken sosyal medyanın peşine düşmek niye? bırak başkaları görmesin, yalnızca sende kalsın ve sen bil yaşadıklarını.
  • mutsuzdur.
  • imaj her şeydir diyen insandır. hissetmese de, öyle olmasa da, mış gibi yapar. çünkü eğer mutsuz olduğunu anlarsak ona imrenmez, onu kıskanmaz ve onun gibi olmayı istemeyiz. oysa hep ona imrenmeli, onu kıskanmalı ve onun gibi olmayı istemeliyiz.

mutluluğu ispat çabası çoğumuzda var. mutlu olduğumuzu ispat etmek için delice bir çabaya giriştik. biz de dışarıda yemek yiyoruz, biz de lüks mekanda kahve içiyoruz. biz de aşığız, seviyoruz. bakın, biz çok mutluyuz. bunlar da kanıtları...

iyi de niye? duygusal yaşımız kaç? neden bu sidik yarışı? kimin umrunda ki bizim mutluluğumuz ya da hüznümüz?

önemsiziz. kimsenin umrunda da değiliz. mutlu olmamızla kimse ilgilenmiyor. mutsuz olduğumuzda da kimse bizimle üzülmüyor. bunu anlarsak hayat çok daha sade ve güzel olur.
  • bakiyorum facebook'ta adam karisiyla buyuk ask yasiyorlar. gezmeler ,tozmalar, resim altinda ask konusmalari.
    sonra bir bakiyorum iki gun sonra ayrilmislar.
    evde konusmayip internette ask yasayan cok evli cift var. malmisiniz olm siz ya.
  • her sosyal medya kulanıcısı için geçerlidir neticede insan doğası gereği iyi hatıraları hatırlamak ister ve yayınlar
hesabın var mı? giriş yap