şükela:  tümü | bugün
  • bugün bol bol maruz kalacağınız yeteeeer bize ne ulan senin çocuğunun karnesinden diyeceğiniz görgüsüzlük türü.

en acısı da dostlar... ben de onlardan biriyim. bugün oğlum ilk ana sınıfı karnesini aldı, çok heyecanlıyım. kulağa aptalca geliyor ama o uğur böcekli karneyi elinde görünce ağlayıvermişim. daha dün doğurdum ben onu, hangi ara büyüdü de karne aldı.

az paylaştım ama 1 foto sadece. vurmayın.
  • çoğunun çocuğu özel okullarda şişirme notlar almış günümüz annelerinin şımarıklığıdır.

iki örnek vereceğim:

birincisi, bir akrabamın özel okulda okuyan iki kızı. birin ortalamadı 98 diğerinin 97 imiş. geçenlerde bana kızlarının yapamadığı bir ödevi attı " şunu çeviremediler bir yardımcı olur musun" diye. zerre abartmıyorum, "it's rainy, it's cloudly, it's sunny" seviyesinde yerleştirmelerdi.

bir diğeri de özel lisede okuyan bir genç kardeşim. bazen internet kafede beraber csgo oynuyoruz. her gittiğimde orada. oğlum git ders çalış sınava gireceksin diyorum. "abi benim ortalamam 94" dedi. şoka girdim. 1 hafta önce de "üni sınavında hedefim 80 bin, %25 burslu özel ünide okumak istiyorum" dedi.

eşşek gibi çocuklarınızı şımartmayı, el kadar veletlere kurs diye özel ders diye para bayılıp durmayı bırakın artık. vurun tokadı, "derslerini çalış, ödevlerini bitir, bu konuda test çöz, kitap oku" deyin. illa ders çalışması için "sana telefon alacağım, araba alacağım" gibi şeyler söylemeyin. eline iphone verip şımartmayın şunları. ortalık büyüğüne abi demeyen şımarık veletlerle doldu be.
  • yanlış anlaşılmasın sadece elinde karneli bir fotocuk paylaştım yahu, karnenin fotosunu değil tabii ki. o kadar değil çok şükür.