şükela:  tümü | bugün
  • twitter ve ekşisözlük başta olmak üzere adeta linç etmek için pusuda bekleyen klavye şövalyelerinin tüm merhamet ve vicdanını aldırmışçasına vahşi şekilde yaptıkları eylem.

linç edilen insanlara bakıyorum da evet büyük çoğunlukla hak ediyorlar. ama arkadaş insanı intihara sürükleyecek kadar vahşi olmak neden? insanı sokakta taşlatacak hale getiriyorsunuz ya. yapmayın etmeyin. vallahi biri linç edilecek sonra başına birşey gelecek diye korkuyorum. gelebilir çünkü gördük bunları.
    'ben onu anlayamam, çünkü ben asla onun yaptığını yapmam!' deme. biliyorum, sen süpersin, yapmazsın. ama o yaptı işte, ömrü boyunca hatırladıkça yüreğinin sıkışacağı belki daha da korkunç şeylerin yaşanacağı bir olaya neden çeviriyorsun. bu vahşiliğe ortak olunca seni de birileri linç edecek. biraz sakin.
  • hukuksuzca ve tamamen kişisel dünyevi bakış açılarından hareketle şahsi perspektifleri ölçisünde olaylara yaklaşan insanların birlikte şuursuzca davranışları toplamıdır.
  • (bkz: ekşi sözlüğün gücü) bazen evinde oturup cips kola yapan ergenin açtığı başlık türkiye'nin gündemi olabiliyor.
    kesin kanıtlarla yapılıyorsa (bkz: sosyal medyada linç) çok yerinde ve güzel sonuçları oluyor. hukukun ayağa düştüğü memlekette kamu vicdanı böyle rahatlar.