şükela:  tümü | bugün
  • hayaldi gerçek oldu tık tık

sosyal medyada organize olan yaklaşık 6500 kişi 500 bin euroya yıkılmış bir şato satın aldı. birbirini tanımayan bu abi ve ablaların yeni hedefi ise 1 milyon euro toplayıp şatoyu restore etmekmiş. (bkz: swh)

edit: imla
  • sonucunda mülkiyeti kime geçmiş acaba diye merak ediyor insan. dernek vs adı altında da alınmış olabilir gerçi ama neye göre kime göre kullanılacak ve işlem görecek burası. kimisi oturalım, takılalım parti verelim dese, kimisi otel yapalım dese, kimisi restoran olsun dese nasıl anlaşma sağlanacak. evet sabah sabah a101'den aldığım çakma 2si 1 arada içerken aklıma takılan derin sorular bunlar.
  • net gerizekalılıktır. aynı paraya istanbul'da çok güzel bir rezidanstan, e-5 ya da tem manzaralı, şehir merkezine 5 dk.(roketle) muazzam bir daire alınabilirdi halbuki.
  • kişi başı en az 51 euro verilip satın alınan şato. bence harika bir olay. tarihi kurtarmak için yapılan bir yardım. sırf şunu söylemek için bile yardım yapabilirdim "o şatoda benim de payım var"
  • alanlar içerisinde 1 tane rizeli varsa önce yanlardan ikişer metre çıkma, sonra bahçeye ufak müştemilat, sonra tavanı 1 metre yükseltme sonra üste 1 kat çıkma sonra mal sahibi başında beklemiyorsa yandaki araziden 500 metrekareyi bahçeye katma sonra belediye seçimlerinden önce imarı 0,5 den 2 ye çıkartma sonrası kullanım alanı 4 e çıkıp oda sayısı 500 olacak şatodur.(bkz: bin odalı sarayda oturan rizeli)
  • "500 bin euro'ya şato mu olur? "dedirtmis olaydır.

kimi zenginler gidip aynı parayı kıç kadar gökdelen dairelerine veriyor. aklın parayla gelmediğini bi kez daha kanıtlamış bu abi ablalar.
  • birazdan burada, hadi biz de toplanıp bir şey alalım önerisi gelmezse ben de bir şey bilmiyorum.