şükela:  tümü | bugün
 • net olarak eziktir.

  gecen arkadas ortaminda tanistigim biriyle aramda gecen diyalog:

  +nasil tanistiniz ?
  - instagramdan fotografimi begendi sevgili olduk ss.ss.

  yahu hic mi yok cevrenizde birileri de sosyal medyadan aramaya kadar dusmussunuz. 20li yaslardaki gencleri anliyorum bir nebze yogun kullaniyorlar . ama sen 30 yasinda insansin ne bu rezillik.

  edit: cok yasli sayilmam, 35 yasindayim .ayrica evliyim. erkek degilim. sosyal medyayi sevgili sırf sevgili bulmak için kullanan insan eziktir.

  diyelim ki ogretmensin, universiteden, okuldan, sosyal cevrenden, yaptigin herhangi bir sosyal aktiviteden vs. rahatlikla anlasacagin birini bulabilirsin. sirf sevgili bulmak icin sosyal medyayi kullanmak garip geliyor.

  edit1; sanal ortamda, insanlar birbirine çok kolay yalan söyler. arkadaş ortamında tanistigin biri sanaldan tanistigin birine kıyasla daha güvenilirdir. ayrica siz degilmiydiniz instagramda herkesin çok güzel bir hayatı varmış 'gibi' davrandığını savunan. ? şimdi de sanal aşkları savunuyorsunuz ?
  birde hayatımın askini facebookta buldum catla, kudur falan diyen var. hakikaten çok kıskandım. şaka gibisiniz ne diyeyim.
 • alan razı satan razı ise kimsenin sikinde olmaması gereken konu
 • (bkz: lol)

  2018 yılında, dijital iletişimin ve ona paralel olarak asosyalliğin peak yaptığı bu dönemde buna şaşıran, ezik vs diyen insan net memur emeklisidir.

  koy krem rengi polo tişörtünün cebine rothmans sigaranı, otur belediye bankına posta gazeteni oku. ne işin var sözlükte internette vs.
 • bulamayanlara dert olmuştur
 • (bkz: mal beyanı)
 • hadi teyzecim çocuğunla ilgilen dediğim başlık sahibi.
 • sosyal medyadan şimdiye kadar birden çok kız arkadaş bulup aylarca birliktelik yaşamış biri olarak çok da ciddiye almadığım ezikleme. ha banka sırasında tanışmışsın ha anıtkabir’de fotoğrafımı çeker misin diyerek. bir kıza mesaj atarken merhabaaaa’dan öteye gidemeyenlere koymuştur. vallahi bu sözlükte yaşlıları barındırmayacağız.
 • valla tinder ve instagram kullanıyorum abartmak gibi olmasın ama çatır çatır sikişiyorum. evet ben eziğim kardeş.
 • öncelikle insanlar genelde 2 şekilde sevgili bulur.

  1. ilk görüşünde beğenmiştir. yakınlaşmaya çalışır.
  2.beraber bir şekilde vakit geçirmişlerdir. (iş,okul vs.) zamanla elektriklenme olmuştur.

  bu şekilde başlayan ilişkiler belli bir zaman sonra ilerler nasipse evlilik olur yoksa yollar ayrılır.

  özellikle 1. maddeye dikkat çekmek istiyorum. aslında aşkların büyük bir çoğunluğu ilk görüşte olur. ancak bu size sakıncalı gelmiyor. peki ilk görüşte aşık olduğun insan ile ilgili ne biliyorsun? adı nedir,nerelidir, neler sever, boş vakitlerinde ne yapar, nerede yaşıyor kimlerle arkadaş,siyasi görüşü nedir,dünya görüşü nedir vs.. sakın bana ''kalpler bir olunca vs. vs'' demeyin. ağzınıza kürekle vururum. sevgililiğin ilk günlerinde sorun olmaz ancak ilerleyen günlerde özellikle evlilik düşünülüyorsa ileride pek çok sıkıntıya sebebiyet verir..

  işte sizin eziklik olarak tabir ettiğiniz sosyal medyada belki yine tipine aşık oluyorsunuz ancak en azından karşındaki kişi ile ilgili pek çok bilgiye sahip olabiliyorsunuz..belki de normal hayatta (özellikle iş-okul gibi resmi kanallarda) asla öğrenemeyeceğiniz özellikleri sosyal medya sayesinde öğrenebiliyorsunuz. sosyal medya karşınızdaki insanı tipini filtreyebilir ancak karakterini ,zevklerini olduğu gibi gösterir..

  o yüzden sonunda mutlularsa ister sosyal medyayla tanışmış olsunlar ister de görücü usuluyla...onlar mutluysa gökten 3 elma düşer ;bize de bok yemek..