şükela:  tümü | bugün soru sor
 • alan razı satan razı ise kimsenin sikinde olmaması gereken konu
 • (bkz: lol)

  2018 yılında, dijital iletişimin ve ona paralel olarak asosyalliğin peak yaptığı bu dönemde buna şaşıran, ezik vs diyen insan net memur emeklisidir.

  koy krem rengi polo tişörtünün cebine rothmans sigaranı, otur belediye bankına posta gazeteni oku. ne işin var sözlükte internette vs.
 • bulamayanlara dert olmuştur
 • (bkz: mal beyanı)
 • hadi teyzecim çocuğunla ilgilen dediğim başlık sahibi.
 • sosyal medyadan şimdiye kadar birden çok kız arkadaş bulup aylarca birliktelik yaşamış biri olarak çok da ciddiye almadığım ezikleme. ha banka sırasında tanışmışsın ha anıtkabir’de fotoğrafımı çeker misin diyerek. bir kıza mesaj atarken merhabaaaa’dan öteye gidemeyenlere koymuştur. vallahi bu sözlükte yaşlıları barındırmayacağız.
 • öncelikle insanlar genelde 2 şekilde sevgili bulur.

  1. ilk görüşünde beğenmiştir. yakınlaşmaya çalışır.
  2.beraber bir şekilde vakit geçirmişlerdir. (iş,okul vs.) zamanla elektriklenme olmuştur.

  bu şekilde başlayan ilişkiler belli bir zaman sonra ilerler nasipse evlilik olur yoksa yollar ayrılır.

  özellikle 1. maddeye dikkat çekmek istiyorum. aslında aşkların büyük bir çoğunluğu ilk görüşte olur. ancak bu size sakıncalı gelmiyor. peki ilk görüşte aşık olduğun insan ile ilgili ne biliyorsun? adı nedir,nerelidir, neler sever, boş vakitlerinde ne yapar, nerede yaşıyor kimlerle arkadaş,siyasi görüşü nedir,dünya görüşü nedir vs.. sakın bana ''kalpler bir olunca vs. vs'' demeyin. ağzınıza kürekle vururum. sevgililiğin ilk günlerinde sorun olmaz ancak ilerleyen günlerde özellikle evlilik düşünülüyorsa ileride pek çok sıkıntıya sebebiyet verir..

  işte sizin eziklik olarak tabir ettiğiniz sosyal medyada belki yine tipine aşık oluyorsunuz ancak en azından karşındaki kişi ile ilgili pek çok bilgiye sahip olabiliyorsunuz..belki de normal hayatta (özellikle iş-okul gibi resmi kanallarda) asla öğrenemeyeceğiniz özellikleri sosyal medya sayesinde öğrenebiliyorsunuz. sosyal medya karşınızdaki insanı tipini filtreyebilir ancak karakterini ,zevklerini olduğu gibi gösterir..

  o yüzden sonunda mutlularsa ister sosyal medyayla tanışmış olsunlar ister de görücü usuluyla...onlar mutluysa gökten 3 elma düşer ;bize de bok yemek..
 • önemli oradan nereden tanıştığın değil önemli olan o insanı doğru tanıyabilmen kendini doğru tanıtabilmen. sen sosyal medyadan tanıştığın kadına çakayım geçeyim diye düşünürsen zaten buna sevgili olmak denmez. sevgi daha büyük bir kelime ve özveri gerektirir. şu kalıpları aşalım artık.
 • sosyal medyadan tanışıp sevgili olan insanların gerçekten olduğunu öğrendiğim başlık.

  yani bi ortamda hoşlandığınız biri olduğunda gidip konuşmak yerine onun sosyal hesabını bulup oradan mı yürüyorsunuz yoksa ciddi ciddi sosyal medyada aklınıza gelen isimlerle insanları aratıp beğendiklerinize mesaj atarak tanışmaya mı çalışıyorsunuz?
  ikincisiyse başlığı açan yazar haklı çünkü. 20 yaşını henüz geçmemiş bi insan değilseniz sağlıklı iletişim kurmayı biliyorsunuzdur. yüzyüze konuşup tanışabilmek varken neden araya internet gibi koca bi pislik yığınını sokuyorsunuz? seks yapabilmek için bile türlü türlü uygulamalar kullanıyorlar artık gerçekten korkunç bi zamandayız sanırım.