şükela:  tümü | bugün
 • son gunlerde pek bir uzak kaldim sanirim, daha mutluyum. deneyin ahali, nirvanaya ulasmak icin ilk adiminiz olsun..
 • sosyal medyanın sağladığı bir sürü iyi şeyden mahrum kalmanıza yol açar. sosyal medya kontrollü ve zekice kullanıldığında gerçekten çok yararlı. yararlarını sıralayacak olursak:

  1. arkadaşlarınız, akrabalarınızla iletişimi kolaylaştırmak. özellikle ben gibi yurtdışında başka şehirlerde yaşayan tanıdıklarınız çoksa.

  2. işteki patronunuz falan arkadaş listenizdeyse, iyi bir profil oluşturup gözüne girmek. kimse inkar edemez, meslek hayatında ilerlemekte performansınız kadar insan ilişkileriniz de önemlidir.

  3. mesleki olarak yeni çevre edinme.

  4. haberleri takip edebilme. sosyal medyadan önce günde bir, bilemedin iki gazeteyi takip edebiliyordum. şimdi türkçe ve ingilizce yayın yapan gazete, dergi, ve bilim kuruluşlarının ilgilendiğim kısımlarını takip edip, ilgimi çeken başlıkları açıp okuyabiliyorum.

  yararlı yani sosyal medya. ama türkiye'de maalesef politik durumun hazinliği ve ülkedeki genel stresli ortamla moraliniz çok bozulabiliyor, onun da farkındayım. sinirinizi bozan bir sürü şey görüyorsunuz. bunu engellemenin de yolları var. şahsen twitter'da listeler yaptım örneğin, türkiye ile ilgili bir listem var, türk kullanıcıları direk takip etmeyip bu listeye ekledim. moralim stresi kaldırabileceği zaman açıyorum sadece. her pazar günü de kendime izin günü verdim, hepsinden uzak kalıyorum. tavsiye ederim
 • kafa sikicilerden uzaklaşmak için yapılacak en doğru eylem.