şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda art niyetli olduğunu düşündüğüm trollerin sosyal medyada ve özellikle ekşi'de trollük yapıp insanları galeyana getirmesi gözlemleniyor. örnek verirsek; twitter'da ya da ekşi sözlük'te trolün birisi çıkıp islami hassasiyeti varmış gibi görünerek, atatürk'le ilgili olur olmaz bir hakaret edip laik hassasiyetleri olan insanları galeyana getiriyor. galeyana getirenlerin içinde bu kez de laik kesimden gibi görünen troller de islam'a küfür edip ortam gerginleştiriliyor.
    allah affetsin biz küçükken karıncaları dövüştürürdük. hiç bir problem olmayan karıncaları alır birbirine yanaştırıp birinin birine kancasıyla sıkmasını sağlar sonra ölene kadar kapışmalarını izlerdik. aynı deney şuan sosyal medya ortamında yapılıyor. kanmayın lan bu trollere. gaza gelmeyin. burada el ele tutuşup şarkı söyleyelim, sinerji yaratalım demiyorum. bu kadar kargaşa ortamında bir de şu trollerin gazına gelip ortamı gerginleştirmeyin. uyanık olun lütfen.
  • gayet olağan ve sıradan bir durumdur. ki sadece sosyal medya ile sınırlamak konuyu dar bir kalıba sokar.

    şimdi her ne kadar isimleri troll olarak dile getiriliyor olsa da ben bu tipleri ilgi orospusu olarak tanımlarım. tarihin her döneminde varolmuştur bu tipler.

    ilgi orospularının davranışlarının sosyolojik ve psikolojik neden sonuç ilişkileri üzerinde çok şey yazılır söylenir de bu kadar cümle bile fazla kendileri için.