şükela:  tümü | bugün
  • zor. niye? > (bkz: ya verirse psikolojisi)
  • mecburiyetten bulunduğun ortamlar(iş vs) harici için yaptığımdır.
    insanlar artık çok yoruyordur.
  • yapilmamasi gereken bir davranış.ha tabi ben ot gibi yasarim diyorsan elbette denemelesin.
  • benimde yaklaşık 6 aydır vazgeçtiğim durum. peki durduk yere mi sosyal olmaktan vazgeçiyor bu insanlar? tabi ki de hayır.

her gününü beraber gerçirdiği yıllardır beraber olduğu arkadaşlarından kazıklar yiyerek arkadaşlık kavramından soğuyor, 3 yıl ilişki yaşadığı insan ondan ayrıldıktan hemen sonra yeni ilişkiye başlayıp arkasından insanlara kötü konuştuğu için ilişkilerden soğuyor. hal böyle olunca insanlardan tiksinmeye başlıyor ve yeni insanlarla tanışırken dahi midesi bulanıyor, çünkü tecrübe edine edine herkesin aynı bok olduğunu öğrenmiş oluyor, kabuğuna çekilip bütün vaktini kendine ayırmayı seçiyor.
  • pratikte mümkün değildir. yani mağarada yaşamıyorsanız, hepiniz sosyal varlıklarsınız. ister mecburiyetten ister keyfi başka insanlarla muhatap olmak zorundayız. iş gereği ya da eğlence amaçlı. boş zamanlarda dışarı çıkıp bi kafede bi şeyler içerken de sosyalsin, marketten bi şeyler alırken de. ya da işini gücünü yaparken de sosyal birisin. her gün birçok insanla ister istemez muhatap olmak zorunda kalıyoruz. hatta ekşi sözlük'te mesajlaştığımız bile birçok insan oluyor.

bunlar dışında kalan kısımlarda asosyal olmak senin elinde, senin tercihin. benim mesela bir arkadaşımla dışarı çıkıp gezmişliğim uzun zamandır olmamıştır. bi arkadaşımla oturup uzun uzun sohbet ettiğim de olmamıştır kaç aydır. boş zamanlarımda evde olmayı daha çok seviyorum.