şükela:  tümü | bugün
 • genelllikle facebook için kullanılan tanımlama.
 • sosyalliklerini birbirleriyle paylaşmak ve hatta kanıtlamak için olduğu kadar sosyallikten pek bir uzak sosyal fobikleri de bağrına basmış site çeşidir. hoş, fikri statusundan ibaret insancıklar sürüsünün zikirlerinin ne olduğunu ortaya çıkarması nedeniyle pek bir faydalı olmuşlar, insan gerçeğini bir gayetle görülür bir şekilde ortaya koymuşlardır, aynı zamanda evrim teorisinin hemen hemen hiç bir yanılgısının olmadığını gösteren bu sitelerimiz, evrimin hep ileriye olacağı yanılgısını da bencileyin ortaya çıkartmışlardır. bunca maymunun bir araya gelip cern'e profesör olmasını beklemiyordu(m)k zaten.
 • tam bi' dalyarak işi ve her geçen gün çoğalıyor. ulan buralara üye olan sevgiliyi takip edeceğiz diye maymun oluyoruz arkadaş. umarım bir an önce hepsi kapanır. bakınız, engellensin, demiyorum. arkamdan, sansürcü orospu çocuğu, demeyiniz lütfen.
 • bir ekran karşısında asosyal olmuş insanoğlunun zoraki sosyalleşme çabasıdır.
 • insanların özel hayatında yaşadığı sorunları teselli beklercesine duyurma çabasında olduğu yalnızlarla dolu site...

  (bkz: facebook)

  (bkz: twitter)
 • unutmamayı, sürekli olarak geçmişi ve geçmiştekileri hatırlatmayı görev bilinmiş kısa süreli insanı rahatlatan, uzun süreli insana zarar veren siteler bütünü.
 • alayı mallıktır afedersin..

  ekşi de öledir heral..
 • birçok kişinin en kısa zamanda konuşabildikleri sitelerdir.

  (bkz: facebook)
 • bazı fotoğrafçılarda artık sosyal paylaşım siteleri için resim çekilir şeklinde afişler bulunmaktadır ki sosyal paylaşım sitelerinin ne seviyelere ulaştığını göstermek güzel bir göstergedir.

  milletin elinde fotoğraf çeken telefonlar, fotoğraf makinelerin bulunduğu, herkesin en az bir tane kendini profesyonel fotoğraf sanatçısı sanan arkadaşının olduğu dönemde bile adamlar buradan ekmek parası çıkarmaya çalışıyor.

  hani sosyal paylaşım sitesine profil fotoğrafı arayan kişi kendi imkanları dahilinde bir fotoğraf bulamayacak ve gidecek fotoğrafçıya parasını verip profil fotoğrafı çektirecek. ya yok artık o kadar da değil diyorum ama demek böyle bir pazar oluşmuş ki o afişler boşu boşuna asılmıyor.
 • tıpkı cep telefonu gibi, çamaşır makinası gibi "o yokken biz ne yapıyorduk?" sorusunu sorduran nane.

  yalnız şu nokta bende net değil; fotoğraf paylaşmak, dakika başı tweet atıp güncel olaylar hakkında görüş bildirmek vesaire eskiden de yaptığımız şeyler miydi yoksa teknolojinin nimeti mi? yani biz eskiden de kendimiz hakkında her şeyi paylaşmaya meyilli insanlar mıydık? sevgilimle çekildiğim bir fotoğrafı fotoğrafçının vitrininde görmekten hoşlanır mıydım acaba? ya da eskiden de siyasilerin her demeci, alınan her karar, popçuların yaptığı her açıklama vesaire hakkında diyecek bir sözüm var mıydı?

  konuşacağımız, tartışacağımız mecralar arttıkça konuşulan tartışılan konular salaklaşmaya, konuşan kişiler basitleşmeye başlıyor. bana kalırsa artık ciddi bir konu hakkında kafa yorup konuşmak/yazmak dahi çoğu insanın içinden gelmiyor. sözlüğe endekslersek de durum aynen bu değil mi? bol bkz'lı entryler girerek vakit öldürüyoruz, biri saçmalarsa da bir şeyler yazmaya bile üşeniyoruz cevap vermek adına.

  bilmiyorum da cidden ilişkileri bok etti bu adıyla tezat oluşumlar. adam sevgilisiyle gittiği yeri etiketliyor, bi de foto... abi niye? kişisel albüm yap ama yer bildirimi niye? yanına mı gelelim, hatun mu sıkıcı nedir olayın?

  ya da sinemaya gitmiş, bildiriyor. sinemaya gittin ve aklına ilk bu mu geldi? kibarca "cevap veremezsem anlayın" mesajı mı bu?

  hele adam tatile gitmiş. tatil nedir? eskiden biz saat bile takmazdık gazete okumazdık ki tam anlamıyla dinlenelim. adam uzakdoğu'ya tatile gidiyor ama bilmem ne oyunu için benden oyun hakkı isteminde bulunuyor. ulan çık gez ilk defa gittiğin ülke hıyar mısın nesin anlamadım ki ben seni?