şükela:  tümü | bugün
  • gene çok iğrenç bir iftira karşılığında gündeme gelmiş olay. geçenlerde madde bağımlılar ile ilgili bir dernekte, dernek müdürünün bağımlı danışanlarla uyuşturucu ve tehdit ile seks yaptığı gibi çirkin bir iddia atılmıştı. komplocular müdürün odasına uyuşturucu bile saklamışlardı. ilgili link'i bulursam eklerim.

    sürekli atılan bu iftiralar gibi bir iddia da bugün ortaya atıldı. kasıtlı haberde akp'li bir milletvekilinin kardeşi olduğu özellikle vurgulanan, konya göç idaresi müdürü ahmet b. 'nin, mısırda savaştan kaçıp gelen bir kadına ilk önce peçeni aç dediği ve sonra sık sık evine gidip kadını ziyaret ettiği. kadının çocukları varken cinssel ilişki teklif ettiği, kadının tecavüzden korkarak, konya'dan ankara'ya kaçtığı. en son polisden yardım alarak adamı yakalattığı gibi aslı astarı olmayan iddialar sunulmuş.

    haber okuyanda; konya göç idaresi müdürü ahmet b'nin işinin ehli olmadığı, liyakat'a bakılmaksızın o konuma getirildiği, devletin verdiği yetkiyi kötüye kullandığı, üç çocuğu olan kadının namusuna göz diktiği, devlet eli ile evine girdiği, saplantılı bir sapık gibi davrandığı gibi uygunsuz izlenimler bırakılmaya çalışılmış gibi geldi bana. yoksa biz bu haberlerin gerçek olmadığını, rabia'cı kardeşlerimizin namusuna göz dikilmediğini biliyoruz. daha önce ortaya çıkan iddialar gibi asılsız olduğununda bilincindeyiz.

    asdep neydi, asdep emekti, asdep liyakatti, asdep alımları uzmanlara özgüydü. alla'tan aspb bu gibi konularda çok hassas, yoksa bu haberler gerçek olabilirdi. düşünsenize makan sahipleri, mevki sahipleri devletin olanaklarıyla istediği gibi suistimal yapabilse. işin ehli olmayan adamlar görevi kötüye kullansa falan. göçmenlere, dezavantajlı grupları falan istismar etseler. neyse ki böyle şeyler gerçek değil.

    edit: saçma sapan bulduğumuz iddiaların kaynağı, işte o iddialar