şükela:  tümü | bugün
  • 29.12.2017 tarihli bir gazete haberi,

yaklaşık 13 milyon kişi yardım alıyormuş.
    neredeyse 7 kişiden 1 tanesi sosyal yardım alıyor.
    gün geçtikçe fakir vatandaşın sayısı artıyor mu ?
    maddi olarak devlet yardımı almak için fakir olmak yeterli olmasa gerek.

"12.8 milyon kişiye maaş
    türkiye'de sosyal koruma kapsamında maaş (emekli-yaşlı, dul-yetim ve engelli-malül maaşı) alan kişi sayısı 2015 yılında 12 milyon 536 bin iken, geçen yıl yüzde 2.3 artışla 12 milyon 829 bin kişiye yükseldi. sosyal koruma kapsamında emekli ve yaşlı ile dul-yetim maaşı alan kişi sayısı 2015 yılında 11 milyon 707 bin iken, 2016 yılında 11 milyon 992 bin kişiye çıktı."

haber
  • ssk
    kilicdar
    ekmek kuyrugu

bunlardan anlatım bozukluğuna mahal vermeden cumleler kurarsiniz.
  • sosyal yardımların artması kendi başına kötü bir şey değil. sonuçta sosyal devlet ilkesi devletin yardıma muhtaç kimselere (örneğin çalışamayacak durumda olanlara, işşiz kalanlara, yoksullara, kalacak yer sorunu olan öğrencilere vs.) sırt çevirmemesini gerektirir. asıl sorunlu olan bu yardımların bir sosyal hak olarak değil siyasi destek karşılığında ve parti ya da yandaş vakıflar aracılığıyla yapılıyor olması.
  • ulan iktidar olsam yapacağım ilk şey bu yardımları kesmek.. gebersinler.. bu ülkenin fakiri fakirliği bir gelir kaynağı olarak görüyor.. 13 milyon nedir ya? ben 13 milyon a yardım yapılsın diye mi vergi veriyorum ulan! geri kalan 67 milyon salak resmen!
  • yardıma muhtaç insan sayısı kaç kat arttı?
    sosyal yardıma talep artıyorsa bu övünülecek bir şey mi?
  • meali , makarna fabrikalarinin uretimi 28 katina cikti.
  • bir liberal olarak böğrümü dağlamıştır. milletin dilenciden farkı yok.
  • ak parti, yasakları siyasi istikrar, yolsuzluğu kalkınma ve şeffaflık, yoksulluğu da sosyal politikalarla aşmak için attığı adımlara her gün bir yenisini ekledi. bu cumleden sonrasi yok ben de. biri ozet gecsin pls :))
  • 13 milyon tane çalışmaktan imtina eden el avuç açan zavallı. benim vergilerimle karnını doyurup bana layik, terörist diyen 13 milyon tane zavallı. ülkenin üzerindeki en büyük yük.

inovasyon falan hikaye bu adamları ortadoğu ülkelerine göndersek, norveç'e daha ileride bir ülke olmazsak ben de bir şey bilmiyorum.

edit; sadece akp'ye oy vermeyenleri dahil etmiyorum. akp'ye oy veriyorsa hasta, bakıma muhtaç bile olsa zavallıdır.
  • yıllarca okuyan insanlar kendi iş alanlarıyla ilgili kadro ve iyileştirilmiş haklar talep ettiklerinde bu devlete sırtını dayamak oluyor. ancak aynı düşünce iktidardan belli bir kesime dağıtılan yardımlar olunca sosyal yardım oluyor. insanlar bu ülkede sosyal yardımdan çok sosyal adalete ihtiyaç duyuyor.