• içinde çalıştığım için biliyorum yığınla sosyal yardım yapılıyor, devlet hiçbir sosyal politika izlemeden sadece para veriyor, ne izliyor ne de yardım sağladığı aileleri geliştirmek için bir eğitici çalışma yapıyor, vergilerimiz böyle gidiyor, devletin ekonomisi bu kadar yardımı kaldırmayacak, önü alınmaz bir şekilde yardım veriliyor, çok yakında bu konuda kötü bir patlama yaşanacak.
  • akp'nin kendi fakirini yaratıp, sonra da onlara sadaka vererek oy devşirmesini ve bu sırada da kendi zengini yaratarak kendini onlardan yukarıda görmesini anlatan haber.
  • annesi ve hanımı hasta birisini biliyorum adama gel sana iş vereyim böylece sigortan ilerlesin ve emekli ol demiştim. küfür etmişim gibi bakmıştı, eğer ben sigortalı çalışırsam gelen tüm yardımlar kesilir sonra emekli olsam ne olacak emeklilere çok az maaş veriyorlar demişti. işte akp nasıl bu kadar oy alıyor böyle oluyor. çalışanlara yüksek vergi, çalışmayan daha büyük bir kesime ise sosyal yardımlar ile erzak, gıda ve yakıt üzerine de maaşları verdim mi oyları toplamaları çok kolay. anadolunun biraz doğusuna gidin ve köy, kasaba gibi meydanlarda sorun herkesin yoksul kağıdı ve onun üstüne de yıllar önce aldıkları engelli raporları vardır. 15 temmuz'da bazı kasabalarda o maaşlarından olacaklar diye sokağa çıktı o adamlar, ülke umurlarında bile değil.
  • sosyal yardımların artması kendi başına kötü bir şey değil. sonuçta sosyal devlet ilkesi devletin yardıma muhtaç kimselere (örneğin çalışamayacak durumda olanlara, işşiz kalanlara, yoksullara, kalacak yer sorunu olan öğrencilere vs.) sırt çevirmemesini gerektirir. asıl sorunlu olan bu yardımların bir sosyal hak olarak değil siyasi destek karşılığında ve parti ya da yandaş vakıflar aracılığıyla yapılıyor olması.
  • bir liberal olarak böğrümü dağlamıştır. milletin dilenciden farkı yok.
  • meali , makarna fabrikalarinin uretimi 28 katina cikti.
  • 3,4 milyon hane yardım alıyormuş.
    demek ki bu insanlar yoksulluk sınırında falan yaşıyor.
    her hanede 5 kişi yaşıyor olsa.
    17 milyon vatandaş yapar.
    4 milyon da mülteci ve göçmen var.

milyonlara sosyal yardım zammı. hükümet 2002'de 4 olan sosyal yardım sayısını 43'e çıkarttı. bu yardımların büyük kısmi nakdi yardımlar olurken bu sene yardımlara ikinci zam geliyor.

dünyada yoksulluğu en fazla azaltan ülke konumundaki türkiye sosyal yardım programlarını çeşitlendirerek erişilen hane sayısını 3,4 milyona ulaştırdı. 2002 yılında sadece 4 olan sosyal yardım programları 2019 yılında 43'e çıkarken bunun yüzde 86'sı hak temelli düzenli ve nakdi yardımlardan oluştu.
  • tercümesi; “yoksulluk 15 yılda 28 kat arttı”
  • insanların 28 kat yardıma muhtaç hale gelmesini utanmadan haber yapan dingiller varmış dedirtir.
hesabın var mı? giriş yap