şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üye olduğum forum. konu ve görüş olarak siyasi aydınlanmak için birebir.
 • çakma sosyalistlerin yazdığı ve yönetimini yaptığı bir oluşum.

  öyle ki onların hoşuna gitmeyen bir giri gördüklerinde politik olmasa dahi sizi engelliyorlar. sosyalist geçinip faşist olanlardan bunlar da.
 • çok çok eski bir site. nerden baksanız 6-7 yılı vardır diye düşünüyorum. ilk kurulma aşamasında da yardım etmiştim. sosyalist değilim liberal ekonomiyi savunan sosyal demokratım. zaten sorun da buydu.

  hem atatürkçü olmam hemde liberal ekonomiyi savunmam tabiki sorun çıkarttı ve sitenin büyüme aşamasında siteye doluşan pkklıların isteği üzerinde siteden atılmıştım. ip adresime kadar engellemişlerdi.

  not:sosyalistforum.org du zamanında. .net uzantılı olan site o sitenin devamı mı değil mi bilemiyorum.
 • gördüğüm en kafa sikici ortam olabilir. neden girdim onu da bilmiyorum. zamanında solu bir sik sanardık bu muymuş? değerin emekle ölçüldüğü falan yazıyordu ama gerçek sosyalizm bu değil, olmamalı. bir de faşist italya yunanistana sosyalizm geldiği için çok mutsuzmuş :(

  olm yazık lan.
 • bir çöplüktür. che_1955 diye bir adam var, ne dediği ne yaptığı belli değildir. en radikal görünmeye çalışır hep. karanlık bir tiptir. eğer derin bir yerlerden değilse muhtemelen sorunlu bir elemandır.
  borga radikal tayfadandır. kürt hareketine yaslanır, blankici olduğunu iddia eder. kimseye daha blankicilik nedir anlatamamıştır. her konuda yuvarlak ve ilgisiz şeyler söylemesiyle tanınır. alakasız şeyler söyleyerek kafaları karıştırır ve çömezler ne kadar da bilgili bir adammış derler.
  kürt miliyetçisi tayfa var bir de. sola küfreder ve che_1955 ile borga'nın verdiği gazla radikal paylaşımlar yaparlar. bilgileri zayıftır. muhtemelen ip noları paylaşıldığı için dönem dönem giderler yerlerine yenileri gelir.
  cephe'li tayfa ise ara ara hayatını maalesef yanlış yollarda harcatmış idealist gençlerin bedenlerini teşhir edip eleman toplamaya çalışırlar. bunlar da dönem dönem değişirler.
  emekli ve gariban 3-5 adam da yazar ve tiyatro tamamlanır.
  sitede hep aynı kişiler yazmasın diye zaman zaman hkp'li veya liberal birine sabredip hit toplarlar. sonra bu kişilere hakaret edip karşılık alınca banlarlar. solun çöplüğü bu sitede ilginçtir erkekler takılır. sol yapılarda kadınlar da varken bu sitede olmaz çünkü leş bir yerdir.
 • ve döngü tamamlandı. bugün farklı fikirleri olan bir hkpliyle tartışamayınca banladılar. 1-2 hafta sabredip tiraj artırıyorlar sonra bahane bulup ya da bulamayıp banlıyorlar. zavallı insanlar. solcuların uzak durması gereken bir yer olduğu kesin. muhtemelen derin ilişkileri de olan bir oluşum.
 • çok kısa bir üyelik maceram oldu. melnur adlı şahıs güneş'in yörüngesi yok diyen eblehi değil beni attı. evet bu forumda ilerici bilim yanlısı diye geçinen bir ebleh güneş'in yörüngesi yok dedi.