şükela:  tümü | bugün
 • 1980'lerin başlarında kurtuluş hareketinden koparak doğan tarkan önderliğinde bir araya gelmiş olan troçkist bir çevredir..
 • guncellenmesi zaman zaman aksamakla beraber bir de web sitesi bulunmaktadir:
  http://www.sosyalistisci.org/
 • son sayısını aldım okudum inceledim.

  içinde güzel makaleler - haberler bulunsa da; 'fanatik solcu' diyebileceğim yazarlar tarafından yazılmış yazılar da var; öyle ki ufuk uras'ı, ödp genel başkanını, ve daha pek çok kişiyi darbe sempatizanlığıyla (ya da darbeye ılımlı baktığı için) suçluyor.

  ha, iyi ki var böyle bir kuruluş (ve gazete), o ayrı. ne kadar çok farklı görüş olursa o kadar iyi bence.
 • "....
  not: geçenlerde dsip’in sosyalist işçi adlı gazetesinde marx’ın kapital’i adlı kitabın tanıtımında şöyle bir yakıştırmaya rastladım:” sungur savran ve ahmet tonak’ın makalesinin nasıl ben fine ve alfredo saad filho’nun kaynakçasına girdiğini ise herhalde savran ve tonak’ın yakın arkadaşı, çevirmen nail satlıgan’a sormak gerekiyor.” gerçekten yakın arkadaşım nail sosyalist işçi’ye gönderdiği bir düzeltme ile üçümüzün de karakterinin ve terbiyesinin bu adsız yazarın tahayyül ettiği kadar bozuk olmadığı gibi, ayrıca sungur’la benim makalemizin kitabın orjinalindeki kaynakçada da mevcut olduğunu belirtti. muhayyilesi geniş bu adsız yazar ve/veya sosyalist işçi ise sıradan burjuva yayın organlarının bile bu tip durumlarda gösterdiği özür dileme edebini henüz göstermedi."

  ertuğrul ahmet tonak, 17 ocak 2009, http://web.me.com/eatonak/page1/page1.html

  tabii aradan bir seneden fazla süre geçmiş, bir özür açıklaması yapılıp yapılmadığını bilen varsa beri gelsin!
 • darbecilere ve ergenekonculara karşı net tavrıyla tanınan, uluslararası sosyalist akım'ın fikirlerini savunan devrimci antikapitalist gazete.
 • bildiğin neoliberal, bildiğin sağcı internet organı. müslüman marksistlik icat etmiş mübarekler. ah canlarım benim, söyleyin sam amcanıza da ılımlı islam binasında bir ofis de size açıversin.
 • sapla samanı ayıramayan kafalar tarafından eleştiriliyor. sosyalist işçi'nin ve pek tabii ki dsip'in de "din" kurumuna karşı aldıkları tavrı eleştirirken neo-liberal derseniz orada sıçarsınız. sanki verilen linkte özel mülkiyet, serbest piyasa falan savunuluyor. sosyalist işçi'nin din konusunda aldığı politik tavrın mutlak doğru olduğunu söylemiyorum da, aldıkları tavır tamamen yanlış olsa bile bunun karşılığı "neo-liberal" olarak etiketlemek değildir. bir içi boşaltılmamış neo-liberalizm kavramı vardı onun da içine sıçtınız maşallah.
 • hedef kitlesini merak ediyorum. daha çok dünyaya sosyalist bakışla bakılması amacını taşıyan bir dergi. adeta sosyalizmi öğreniyorum dergisi. sayılarındaki makaleleri okumak dışında görebileceğiniz çoğu haber zaten hak gündemine aşina kişiler için çekirdek gibi oluyor. sanki henüz interneti iyi kullanmayı bilmeyen ve televizyon propagandası altında, mahalle arası kültürü içerisinde kendi duruşunu keşfedemeden alıklaşan okulda sistem endoktrinasyonu altındaki liselilere yönelik bakın böyle de bir alternatif var demek için çıkartılıyor. yoksa internette belli başlı sol ve liberal kaynakları gündelik olarak takip eden kimseler için "geçtiğimiz iki haftanın özeti" mahiyetinde. (liberal dedim ya şimdi ulusalcılar sarsılarak boşalmıştır, dsip'e liberal demedim sevinmeyin soros paranoyakları sizi)
 • absürdlük bakımından türk solu ile kapışırlar. biri ırkçı, biri ultra liberal.
 • 28 şubat darbecilerinin kapattığı 2 gazeteden biri:

  http://www.marksist.org/…-basortusune-nasil-bakiyor

  söylemek gerekir, öteki de refah partisinin yayın organıydı. ne darbe ne şeriat diyen solcular pek ciddiye alınmamış sanırım darbeciler tarafından. hani sultanahmet mitingi falan.

  (bkz: #10845146)
  (bkz: #16846724)