• sosyal ve hukuk devleti olmanın ilk gereği olan ücretsiz eğitim ve sağlık hakkının verilmesi olacaktır.
  • meyhane ve turku barlarin finansal krizden cikmasini saglamaktir. zira bu isletmelerin musteri potansiyeli sifira inecektir.

(bkz: turku bar solculugu)

edit: vurun ha vurun dostlar...halayimiz senlensin
  • kapitalist türkiye partisi'ni kurup, istiklal caddesi'nde nike esofman, lacoste tisort giyip, parti yayinlarini dagitmak...
  • tüm halklarla el ele tutuşurken, arapçaya dair her şeyi yasaklamak.
    edit, yapılmalı demiyorum. burada böyle olur diyorum.
  • yurt çapındaki tüm sömürgen muhafazakar müteahhitlerin yaptığı evleri kiracılarına bedelsiz vermek.
  • doktorlara mecburi hizmeti kaldırmak.nasıl bir düzendir ki nefret ettiğim bir yerde sırf diplomamı alayım diye 9 aydır işkence çekiyorum,tusu kazanmamış olsam 550 günü doldurmak zorunda kalacaktım diplomamı vermeleri için.oysaki fakülteye başladıgımda mecburi hizmet diye bişey yoktu ve bunu bilerek girdim fakülteye.şimdi istifa etsem teoride lise mezunuyum.altı yıl tıp eğitimi almış olmamın veya aldıgım gecici mezuniyet belgesinin bana hiç bir getirisi yok.
  • tüm toplu taşım araçlarını ücretsiz yapmak.
    birden fazla aracı olanların fazla araçlarını kamulaştırıp köy servislerine dönüştürmek.
  • özellikle ağaoğlunun elindeki tüm malvarlığını alıp adı en az duyulmuş köylerdeki yaşanlara hediye etmek.
  • terditlidir.
    öncelikle devrim esnasında partinin müttefiği olmayan devrim gerçekleştikten sonra da partide yer almaya çalışmak en mantıklısı. bu yolla rahat bir yaşam sürülebilir.
    bu gerçekleşmezse eğer en mantıklısı ülkeden kaçıp demokrasi ile yönetilen bir yere iltica etmektir.
hesabın var mı? giriş yap