1. 3 nisan'da ismi kesinleşen parti.. 16 haziran 2013'te gerçekleştirilecek kuruluş kongresiyle resmi kuruluşunu da tamamlayacak olan partileşme sürecinde, yapılan üç tur oylamayla 39 öneri içerisinden sosyalist yeniden kuruluş partisi ismini netleştirildi. yolu açık, ömrü uzun olsun...
 2. kurulduğuna çok sevindiğim parti. yeterince sosyalist parti yoktu zaten.

  bir sene sonra da bölünür büyük ihtimalle. bölünmeden ortaya çıkacak partiler; sosyalist yeniden partisi ve sosyalist kurtuluş partisi.
 3. çok güzel bir pankartları vardır.
 4. akm binasındaki en güzel pankarta sahip oluşum.
 5. siyasi duruşlari hakkinda kimsenin fikri olmayan, güzel görünen parti
 6. amblemi de ideolojisi de yunanistan'daki sınıf uzlaşmacısı parti syriza'dan araklanmıştır, amblemdeki renkler bile (kırmızı, yeşil, mor) aynı: http://3.bp.blogspot.com/…iyidkrpm/s400/syriza1.jpg

  biraz yaratıcı olun yahu!

  sermaye sınıfı yüz verse, türkiye solunda syriza'lığa soyunacak parti çok. (özgürlük ve dayanışma partisi ile halkların demokratik partisi başı çekiyor.)

  ülkemizde kimlerin sosyalist ve devrimci, kimlerin oportünist ve reformcu olduğu ancak bir ekonomik kriz patlak verdiğinde ve işçi sınıfı hareketi yükselişe geçtiğinde anlaşılacak.
 7. parti amblemindeki renklerden araklama sonucu çıkaranların tüm sosyalist partilerin %99unun sscb kp'den bayrak ve amblem arakladığını mı ima ettiklerini içli içli düşünmemize sebep de olabilen bu özellikleriyle de ne kadar da farklı bir o kadar renkli olabilen, bu aralar kongre yapması gereken parti come on party.

sosyalist yeniden kuruluş partisi hakkında bilgi verin