şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dun liseden arkadaslarla denk gelince tesadufen tanistigim birinin kurduğu cümlelerden yalnızca biri dayanamicam hepsini yaziyorum önce sonra açıklayacağım. aklı selim arkadaşlar bende mi arkadaşta mı sorun var lütfen bi açıklasın yorum yapsın nedir ne değildir. rica ediyorum eleştiriye de açığım. olay taze 10 saat geçmedi :

önce özetle bütün söyledikleri:

"ben etiketleri sevmem. amerika'ya etiket için gidiyor insanlar... ben sosyalistim ve hitleri seviyorum. ben 3 üniversite bitirdim. danimarka'da yaşıyorum. renault in altında arabaya binmem.. "

şimdi bunları nerede nasıl dedi hemen anlatıyorum...

- 1. dedi ki "ben sosyalistim ama hitleri seviyorum. hitler harika bir liderdi.. çingeneleri lezbiyenleri gayleri de katletmiştir mesela... ama bunu milleti için yapmıştır. ama ben ağır sosyalistim."

(ben de dedim ki "hitleri gerçekten seviyor olamazsın...

seviyorum insanın hayatta bi hedefi bi amacı olması önemli" dedi... ataturk diyince o benziyor hitlerle dedi...vs)

( bu arada ben de atatürk küba'da bile büstü olan her yerde saygı duyulan tek lider dünyada, hitler ise evrensel olarak her yerde lanetlenen "bir lider" bence bi düşün dedim -olay ikisinin liderliklerinde benzerlik var mı değil-)

sonra benim bi amerika olayım var konusu açıldı..

- "insanlar etiket için yaşıyor... sen amerika falan diyorsun ya etiketi seviyorsun demek ki... ben etiketleri sevmem dedi ve ekledi iki dakika sonra...

"bu arada ben danimarka'da yaşıyorum 3 üniversite bitirdim" dedi laf arasına da "renault in altında bi arabaya binmem" diye ekstra ekleme yaptı.. (bunları baya bastıra bastıra vurgulayarak söyledi konuşmaya sözde yayarak)

niye binmezsin dediğimde konforsuzmuş classına tersmiş o minvalde bi cevap verdi... tarzı değilmiş ama danimarka'da bisiklete biniyormuş kendisi...

(ben amerika'ya belki bi gün dönerim diyince etiketi seviyor oluyorum kaldı ki ben o sırada sahilde 4 kişiyiz hepsine gidip kokoreç aldım ... bunlarla denk gelmeden once de 600 liralik balik yedim arkadasla ama lafini etmedim ben etmem de.. ben amk çocuk öyle kompleks ki insan bi teşekkür eder o kokorecler için en azindan... kokoreç getirdim hala etiket diyor... lann sorsana bi önce sen kimsin diye... öyle tanımaya çalışmak falan da yok amaç yukarıdan bakmaya calismak... ama sorsan sosyalist o danimarka'da bisiklete biniyor falan ama konu arabaysa renault in altına adımını atmaz ... ) dedim yine neyse...

arkadaş bu arada neyse diyorum da "bana" ters geliyor bazı şeyler... kimseyi kırmak istemem uzaklaşırım yavaştan ve hızlı *

sonra

niye mesela niye dönmek istiyorsun ki amerika'ya" dedi bu arkadaş... ben de dedim bi araştırmam vardı o yüzden.. hem dedim ben kaostan beslenen de bi insanım amerika ingiltere olabilir .. ama mesela ben avustralya'ya yerleşim mutlu mesut yaşıyım diğer tarafta dünya yansa umarımda olmaz diyemiyorum. bi şeye bi katkımız olsun en azından.. suya bi taş atmak lazım... gibi bir şey dedim ki tam olarak öyle düşünüyorum gerçekten...

çocuk aldığım kokoreçi yiyor hala teşekkür yok.. "attın mı peki suya taş ne katkısı" dedi.. (bak hala sormuyo kimsin nedir diye doğru düzgün, maksat laf koymak orada anladim.. ) ... dünya yansa umrumda olmaz"ı savunuyor ve o son konuda da bu fikri savunan bi cevap verdi zaten.. danimarka'da ya...

ben de... "umarım atmışımdır. atmamış da olabilirim ama en azından suya bi taş atmayı deneyebilirim. en azından bir şeye bir katkımız olsun insanlık" adına... büyük bir şey olması şart değil ama ne katkımız olursa güzel dedim. ben biraz daha john lennon kafasındayım. şiddetle değil bir şeylerin doğru sistem ve doğru eğitimle çözülebileceğine inanıyorum ve bunu doğru buluyorum" dedim... "bence sorunlar dünyada evrensel doğrular üzerinden değerler üzerinden çözülmeye çalışılmalı" diye de ekledim...

sonra anlamadım yine hitlere geldi konu... evrensel doğrular yokmuş vs derken hooppp

ben dedim kaçar... hızlıca liseden arkadaşlarla vedalaşıp buna da el sallayıp yalandan gülümseyerek eve attım kendimi...

canlarım alla aşkına bende mi bi sorun var yoksa bu arkadaşta mı... her türlü eleştiriye açığım... o arkadaş burayı takip ediyor mu bilmiyorum... olay da taze 12 saat geçmedi üstünden belki denk gelir. gelirse kesin kendisi olduğunu anlar. da gelsin gelmesin ben eleştirimi yapayım. hiçbir şey demedim... giderken de el salladım bindim gittim de... benim fikrimi sorarsanız ben çok uyuz oldum içten içe de bi şey demedim... .neyse...

("ferrarisi'ni satan bilge" misali konuşuyor bana göre sözde ama kitabın yazarı adam gibi seminerlerde "rolex" takıyor misali ... sosyalistsen nedir bu kadar arabayla üstünlük kurma merakı hani bence şundan bi farkı yok bunun karar verdim bi enrty de yazmıştım...

neyse ben yorum yapmayacağım... yanlışsam affola)

noktasına virgülüne bu ...
  • kinaye yapmış bir kişinin söylemidir.

renault'ın altında araba yok çünkü, varsa komik değil zaten.
  • renault şeklinde okunuyorsa renault'un, reno şeklinde okunuyorsa da renault'nun şeklinde yazılması gereken başlıktır.

renoyu nasıl okumuş olabilir acaba merak ettim.
  • nasyonal sosyalist kanka, sıkıntı yok.
  • çok uzun.

ayrıca (bkz: liseden arkadaş)
  • ne tuhaf arkadaşlarınız var
    tanım: tuhaf sözlerin geçtiği beyin yakan bir muhabbetin döndüğü ortamda geçen bir söz.