şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
1275 entry daha
  • 90'lar rusya'da, ukrayna'da, romanya'da, vs. kapitalizme geçilen dönemler. bayburtlu kezban faşo'nun azıcık beyni olsaydı, 2003-2016 yılları arasında "kapitalist" ukrayna'da 225 000 kadının fuhuşa zorlandığını ve köle gibi çalıştırıldığını yazan bm raporunu görmezden gelmezdi. http://www.un.org.ua/…/information-centre/news/1710
    https://112.international/…etary-general-42193.html

    2003 ve sonrası artık sosyalizm günlerinin çok eskide kaldığı yıllar. sosyalizm zamanında üniversitede okuyan genç kızlar, kapitalizm zamanında fuhuş yapmak zorunda kalıyor. bm raporu da kapı gibi kanıt. dünya karadeniz ve bayburt'tan ibaret değil kezban.
  • bayburtlu propagandacı papağan keko'nun açıklayamadığı şey şu: fuhuş kapitalizme bağlı bir şey olsaydı, karadenizde rus kadınlarının fuhuş yapması şu an yaygın bir şey olurdu. 90larda yaygın. neden? çünkü sosyalizmin boktan ekonomisinin sonucu.

    ukrayna'da aynı şekilde. sscb'nin sömürdüğü hiç bir ülke kalkınamamıştır. ingiltere'nin sömürdüklerine bakalım. hong kong, singapur, malezya. bunlar nerede? eski sscb ülkeleri nerede? güya bir de bilimde atılım yapmışlardı. bu papağan keko'ya anlatamazsınız, zaten derdi anlamak değil propaganda.
84 entry daha