şükela:  tümü | bugün
15 entry daha
 • liberal sistem de para serbest piyasada zengindedir. bu kişinin paraya sahip olması dışında herhangi bir vasfı olmasa* bile istediğini elde edebilecek(bkz: ali ağaoğlu) çoğunlukla edilgen pozisyonda bulunan herhangi bir kadını ona vereceği maddi özgürlük doğrultusunda istediği gibi hayatına sokup çıkarabilecektir. buna rağmen maddi ihtiyaçları karşılanan kadın fizyolojik ihtiyaçları açısından tatmin edilememiş yarı aç durumda kalacaktır. sosyalizmde halk arasında herhangi bir ekonomik katman olmadığından herkes maddi açıdan ve birbirine sunacağı olanaklarda eşit olacaktır. işte tam bu noktada sosyalist sistemde çiftler birbirlerini daha özgür ve kendilerini etkileyebilecek herhangi bi konuya bağlı kalmadan seçebilecektir. maddi değil fiziksel seçimler sonucu güzel kadın, yakışıklı erkek ilişkileri artacak ve bu durum fizyolojik doyumu da beraberinde getirecektir. örnek verilecek olursa şuan ki rus kadınlarının çok güzel ve fiziklerinin çok düzgün olmasının sebebi eski sovyet sosyalist birliğinde yaşanan bu tarz ilişkilerin bir sonucudur. sonuç olarak sosyalizm bazı konular da doyurur...
 • kapitalist sistemin bir sonucu olarak kişilerin hatırı sayılır bir kısmında yükselen psikolojik buhrân ve baskılar üzerine kurulduğunu tahmin ettiğim kitap. yine, kapitalizmle iç içe olduğu öne sürülen toplumsal cinsiyetin yarattığı ayrımcılığa meydan okuma üzerinden de kurulmuş olabilir. sosyalizm, hâliyle, bu sorunların çözümü ile birlikte, bu sorunların sebep olduğu yan etkileri de çözebileceğini iddia edecektir; bu doğal bir mantık akışı olarak görülmeli.

  doğruluğu ise... "tartışılır", demekle yetineyim.
 • öncelikle bir düzeltme ile başlayalım ; başlık" seks verir" değil "seks sunar" olmalıydı. gelelim konu başlığına. kapitalist düzen veya kapitalist rejimde halkın mutluluk oranı düşüktür. sebebi ise belli ekonomik özgürlükten uzak olmanın getirdiği kaygı ve mutsuzluk cinsel hayata ve yatak odasına taşındığı için seks zevk almak değil de sadece insanın ihtiyacı olarak karşılanan bir durum haline geliyor.

  sosyalist rejimler de ise halk ekonomik olarak daha rahat. toplumsal olarak ekonomik ve kültürel anlamda fark olmamasının sebebiyle daha mutludur. sosyalizmde kadınların iş gücüne katılımı ve ekonomik olarak özgürleşmesi yani daha sade bir tanımla bir erkeğe ihtiyacı olmadan ekonomik olarak rahat olması ve toplum gözünde iş hayatından tutun da tüm kavramlara kadar eşitlik olmasından dolayı daha mutlu bir yaşam sürmesi hayatının tüm alanına yansıdığı görülmüştür.

  ayrıca kapitalizm dediğimiz olgu insan üzerinde baskı , stres , depresyon ve buhran getirdiği için cinsellik kavramı zevk değil ihtiyaç hatta para kazanma aracı olarak kullanılır.

  ama sosyalizmde eşitlik , özgürlük , mutluluk kavramlarının yoğun olması sebebiyle seks sadece zevk haz ve tutku olay örgüsünde gerçekleşir.

  bu arada bu konuyla ilgili bir yazı zaten mevcut erişmek isterseniz ;

  kadınlar sosyalist ülkelerde neden daha fazla cinsel hazza sahipti
 • kadın adama muhtaç olmaz adam kadını mutlu etmek için kendini geliştirir.

  ama illa bunun için sosyalizme gerek yok. kadınların iş hayatına daha çok atılması gerekiyor.

  şu an türkiye’de her 10 kadından 3 ü çalışıyormuş.

  sonra yok efendim kadınlar neden mutsuz hayatlarını kontrol edebilecek güce erişemiyorlar ki.

  biz erkekler mafyanın mekana çökmesi gibi kadına çöküp seni koruyup kollıycam diye birey hayatının içine ediyoruz.

  bunu isteyen kadın var mıdır? vardır elbelt

  ben kadın olsam ev hanımı olurum net, ne çalışıcam ama siz bana bakmayın kadınlar çalışın elinizden ekmeğiniz eksik olmasın

  saygılar.
 • sosyalizmin mutluluk dolu olduğunu düşünenlerce açılmış bir başlık, şaka yapıyorsunuz herhalde..

  bir akrabamız zamanında mahalle komiseri reddetti diye üniversiteye gidememiş, ne anlatıyorsunuz siz?

  kapitalizmde para ön plandaymış da bilmemne, ötekinde de para yok ama mutlak güç ve buna itaat var; o komiser üniversite izin kağıdını imzalaması karşılığında kadınlarla yatmak istese bal gibi yatar mı yatmaz mı? mahalle komiseri lan, bir ülkede kaç mahalle vardır? sistemin en dibindeki yetkiliden bahsediyoruz..

  tanım: herhangi bir yönetim sistemiyle seksin ilintili olabileceğini düşünenlerce açılmış başlık..
 • kapitalizmde puro emen ayılar parası olduğu için ilik gibi hatunları yanında gezdirebilir. sadece yanında gezdirmez tabi. daha başka neler gezdirir de konumuz o değil. niye çünkü burada kadın vücudu da alınıp satılabilir bir meta haline gelmiştir. sosyalizmde ise bu faktörler ortadan kalktığı için gerçekten gönlünün sevdiğine varırsın. sevdiğin insanla da iyi sevişirsin. bu kadar basit.
 • sosyalizmin çocukları güzel olur.

  çünkü paraya tapan kezbanlar yoktur.

  kızlar aşk evliliği yapar.

  yakışıklı ve güzel evliliği olur.

  ortaya güzel çocuklar çıkar.
 • cevabı basit olan sorudur. bir yandan namus kavramını yok edip*, diğer yandan fakirlikten kırarak* hayat kadını olmaya zorlar. cihangir solcusu ve kadıköy kızı da bunu "daha iyi seks" olarak yorumlar.
 • google translate çevirisi gibi duran başlık.
 • kapitalizm doğanın kanunu ve bununla yaşamayı öğrenememiş insanlar bu gibi saçmalıklardan medet umar.
8 entry daha