şükela:  tümü | bugün
 • hafta sonu tatilimi evde geçireyim diyorum televizyona bakıyorum her yeri sarmış bir paparazi programları ve hiç tuhaf değildir ki bu programları izlemeye mecbur kılmış bir çok yine kalitesi aşağılarda olan tv kanallarımızın zorla tuzağına düşmüş durumunda buluyorum kendimi. her neyse hadi madem zorla izlettiriyosunuz bari göze kulağa hoş gelen birşeyler verin. hepsi bir kasılmış, kameranın karşısında nasıl gündemde kalırım derdine düşmüş bir çok samimiyetsiz suratlar. ha bir de kavgaları var!!! sözlü kavga, 5 yaşındaki küçük çocuklar gibi ben iyiyim hayır ben iyiyim tartışması yapıyorlar bunun ötesine asla çıkamıyorlar. çapları yetmiyor ilerisine.
  fiziksel kavgaya hiç girmeyelim bence, birbirine tokatlar mı dersin veya yılların bize gösterdiği topuğa sıkmalar mı dersin ne dersen dersin.
  bir de diğer sosyetelere bakarsak çıkıyor aslanlar gibi kamera karşısına muhabbetini yapıyor şakasını yapıyor gülüşülüyor ve terkediliyor. aktörü, futbolcusu, teknik direktörü, yazarı, yapımcısı hepsi çok ayrı karakterler. kameraları bir fırsat olarak değil bir eğlence aracı olarak gördüklerinden dolayı hem gündemde kalıyorlar hem de kendileri gibi insanlarıda eğlendiriyorlar.
  lan hiç değilse şu sosyeteliği kaliteli yaşatın bari de hem gözümüz şenlensin hem de insanlara zengin olma hırsı yükleyin. parasını taşıyabilen 10 tane ünlümüz yoktur iddia ediyorum.
  neyse aman yaaa zaten bana ne bunlardan. “beyler sosyete iyi diğğğğğğil iyi diğğğiil”
 • sosyete kavramını anlamadan, hakkında bir fikir sahibi dahi olmadan açılmış başlık. sosyete dediğimiz şey maalesef ülkemiz insanı tarafından acun, şeyma, tarık mengüç, cuguli, hülya avşar, hadise vb kalitesiz paparazi oyuncakları olarak algılanıyor. o televizyonlara çıkıp ağzını yaya yaya konuşan, kalitesiz, çoğunun geçmişi escortluğa dayanan tipler sosyete değildir.

  sosyete dediğimiz, en azından dememiz gereken kısım bu ülkenin ordinaryüsleri, kaliteli profesörleri, eğitimli saygın siyasetçileri, alanında uzman meslek erbabları, kaliteli erkek ve kadınları gibi üst sınıf insanların oluşturduğu aristokrat zümredir. ülkemizin çok kaliteli bir sosyetesi vardır, hatta türkiye hakkında fikir sahibi olan yabancı sosyeteler sıklıkla türkiye gibi bir ülkeden bu kadroların çıkmasına şaşırır. bu grupları televizyonlarda pek göremeyiz, zaten türk halkı da sevmediğinden haklarında bilgi sahibi olamayız.
  son 20 yıl civarında devletimiz sağ olsun atatürk'ün bahsettiği yeni sosyetemiz yok edilmeye çalışılıyor. mevcut yöneticiler lümpenleri sosyete diye halka tanıtarak kaliteyi bozmaya çalışıyor hali ile magazincilerde sosyete olarak anılıyor.