şükela:  tümü | bugün
 • cuma akşamları istanbul gölge barda * sahne alan, blues, jazz, rock çalıp söyleyen başarılı müzik yapan adamlar topluluğunun ismi. * *
 • süper adamlardır hakkaten bunlar. baya da eskiye giderler, zira 98-99 civarı ilk kez sahnede gördüğümü hatırlıyorum. geçtiğimiz yaz olympos gölge bar'da da çıkmışlardı ve dağın dibinde bu kadar güzel müzik ne arıyor diye söylenmiştik. grupta bir ara üç tane kaan vardı. bunlardan gitarist olanı geçen gün kendisinden aldığım duyuma göre gruptan ayrılmıştır, zira pek yazıktır. solist kaan ise hala grupla söylemektedir, süper bir insandır, militan funk'çıdır, klavyeci ozan ile birlike james brown konser repliklerini çok güzel taklit eder.

  şu aralar ankarada overall'da çalmaktalar.
 • pazar günleri gölge bar'da çıkmaya başlayan harika grup. nedense ankaralı sözlükçüler tarafından zerre siklenmemiş grup.
 • her daim sarhoş, pek sevgili bir arkadaşımız tarafından adı "soluklu böcek" olarak anlaşılmış ve bizzat telaffuz edilmiş gruptur. eğlenceli bir gruptur vesselam. pazar günleri sahne almaları ise sadece talihsizlik olarak yorumlanabilir.
 • dün gece ifte dinlemek zorunda kaldığım vasat grup. solistleri sahnede cok hareketli, klavyecileri gayet guzel caliyor, ama hepsi bu kadar işte. baska bir artıları yok. sarkı seçimleri kotu ve karışık. diger butun gruplar ne caliyorsa onlar da ayni seyleri çalıyor, ne eksik ne fazla. dun gece gruba atfedilen blues ve jazz sıfatlarının varlığı tarafımca gozlemlenememistir.
 • cuma günü if rock barda dinledim. beğendim. sevdim. kanım kaynadı. hatta dans ettim solistle karşılıklı.

  gene dinlesem gene beğenirim. gene severim. gene ya da yine.. bilmiyorum.
 • yılbaşı akşamı overall'da çıkmış olan grup. gerçekten sıcak ve eğlenceli.

  kaan sönmez(vokal)
  evren tüfekçioğlu (lead gitar)
  deniz gürkan (bass gitar)
  miraç özar (klavye)
  canberk hacibaloğlu (davul)

  http://www.soulprojectband.com/
 • her cumartesi gecesi 00:15 den sonra biziz clubda sahne alan nefis bir grup. repertuarları ve sahneleri ile seyirciyi gerçekten etkileyen bir performans sergiliyorlar.
 • pazarları if'de çıkan, genelde ismini duyup ama gitmediğim bir gruptu.. "çok şey kaybetmişim".. kesinlikle çok eğlenceli ve yetenekli insanlardan oluşuyor.. yanılmıyorsam saksafon, klavye, bateri, bas, elektro ve vokalden oluşmakta grup..

  vokal on parmağında on marifet bir insan, mızıka ve gitar çalıp güzel de söylüyor.
  saksofon da allahı var güzel çalıyor..
  bas desen hakikaten chic çalabilecek kalitede, inanılmaz başarılı.. sanırım 5 ya da 6 telli çalıyordu zaten.. hatta neden chic çalmıyorlar diye baya üzüldük..
  bateri, elektro ve klavye de grubun diğer elemanlarıyla aynı kalitede.. grubun uyumu da gerçekten çok iyiydi.
  sanırım herkes albüm kaydı dinliyor havasındaydı ki bazı parçalarda ayırt etmek gerçekten zordu..

  parça seçimleri, grubun sahne performansı ve müzik becerileri kesinlikle on numara..

  dipnot: grubun kankası filan değilim, yazdıklarım da mübalağa değil. baştan bildireyim, edeyim..
 • in rockın yeniden ifcumartesi gecelerine donmesiyle pazar gecesine kaymış ankara grubudur. isimleri ise hakkaten soul yaptıkları kuruluş günlerinden yadigardır. gecmis golge pub ve dummy gunlerini bilenler kendilerine atfedilen bluesu cok iyi çaldıklarını hatırlarlar. sagolsunlar damardan blues isteklerimizi kırmaz calarlar "arkadas blues calan yer de kalmadı varsa bildiginiz soyleyin gidip dinleyelim" derlerdi. kutlu gunlerdi. amma velakin simdi ifin tıklım tıkıslıgı gurultusu ve duman altılıgından ne sesimizi duyurmamız ne kendimizi gostermemiz ne de damar isteklerimizi caldırmamız mumkun. ve gitarist degisikliginden oturu eskisi gibi calmaları da mumkun degil artık bence. eski marshall tişörtlü abimiz gözlerini kapar vazifesini yaparken de şöyle kafayı geriye atar uçardı hendrix çalarken, biz de peşinden tabi. bu yeni gitarist amcanın ise gözler fıldır fıldır ortamlarda. felsefe degismis gibi yani. isin ilginc yanı bu eski gunlerde solist kaan yine bi sarkı arası konusmada "bu sarkı da daha harbi soul yapmak icin kuruldugumuz kalabalık heyecanlı gunlerden. e tabi sora boyle piyasa olduk. ehu he he" demisti. o zaman piyasaysa simdi ne durumda kaan diye sorası geliyor insanın uzulerek. yalnız hakkını verelim ankarada boyle sahne performansı eglenceli repertuar yok. ve aralarda yine eski gunlerin ısıltılarını hissedebiliyorsunuz. e damar blues icin de baska bise bakacaz artık.