şükela:  tümü | bugün
 • legacy of kain setting'inde gecen muhte$em oyun. raziel ile bizi tani$tiran oyun olmasi onemlidir. kisa oykusu $oyledir: kain efendi, nosgoth'u ele gecirdikten sonra kendine 6 adet lieutenant yaratmi$tir, bunlardan biri olan raziel, kain gotleginden once evrim gecirir ve kanatlari cikar, aynen melek gibi. buna kizan kain, raziel'i idam eder, ama bir squid formundaki elder god, raziel'in olmesine izin vermez, onu bir ruh toplayicisi yapar, raziel de eski efendisi, yeni du$mani kain'den intikam almak icin yola cikar, bu sirada kendine ve gecmi$ine ait kayip hafizasi da geri donecektir...olaylar geli$ir.

  tomb raider ekolu gibi gorunse de unique storyline ve tomb raider denen duduk makarnasi oyunun yanina bile yakla$amayacagi brutalite ve hikaye derinligi ile gonullere taht kurmu$ bir oyundur soul reaver. varsin console oyunu desinler, afedersiniz killi popomu yesinler onlar.
 • eskiden sarafan $ovalyesi olan sir william'a ait ve kain'i banish edebilen, daha sonra her nasilsa kain'in eline gecmi$ olan kilictir. son olarak kain, kilici raziel uzerinde kullanmi$, ama raziel kilictan yara almayip, kilicin ruhunu absorb etmi$tir. daha sonra* kilic fiziksel halini de bulacak ve bir parazit (ya da ortakya$ar) olacaktir...
 • ilginç özellikler de barındırır bu oyun.örneğin oyunun en başı dışında hiç loading ekranı görünmez,astral dünya ile fiziksel dünya arasında dolaşım yapabilir,astral zamanda değişim göstermiş mekanların şeklinden yararlanabilir ve hatta,ölüm diye biii olmadığı için çok cesur oynayabiliriz ki,bu da oyunu mükemmel yapıyor.
 • seni sevmeyen ölsün ölsün
  seni sevmeyen ölsün

  dizelerinin anlam kazandıgı,
  muhtesem oyun*
 • oyundan vazgecemeyip xp'de de oynamak isteyenlerin http://www.thelostworlds.net/sr1-xp.html adresindeki patchlerle hidayete erecekleri oyun.
 • hayatımda oynadığım en orjinal ve en iyi oyunlardan biri. eski bir sarafan priest ken öldükten sonra kain tarafından diriltilen raziel , diğer diriltilen sarafan lar gibi mutasyon geçirip kanatları çıkınca kain kıskanıp raziel i bir girdaba atarak öldürüyor ama ölümden geri gelen raziel , elder god un da yardımlarıyla (?) kain den intikam almak için yola koyuluyor ve işe sarafan iken yanyana savaştığı brethren lerinden başlıyor. oyunda kain le ilk karşılaşmanızda elinizden geleni yaptıktan sonra araya giren cut scene de kain in oyuna ismini veren efsanevi kılıç soul reaver i raziel in sırtında parçalıyor fakat kılıç raziel e zarar vermeyip aksine raziel ile bir bütün oluşturuyor. bu noktanan sonra kılıcın özüne sahip olabiliyorsunuz fakat spectral realm de devamlı kullanabildiğiniz kılıcı material realm de sadece healthiniz tamamen dolu iken kullanabiliyosunuz. özellilkle raziel ile spectral realm ve material realm arasında geçit yapabilmeniz ve yaptığınız büyüler oyunu sonuna kadar zevkle oynayabilmeniz için yeterli. konusu itibariyle de best of a girebilecek oyunda ayrıca raziel in kendisi gibi kain tarafından diriltilen eski sarafan priest lerini öldürdükten sonra onların special ability lerini kendine alıması da raziel i spectral vampire lığın da ötesine götürüp
  --- spoiler ---
  ikinci oyunda (bkz: soul reaver 2) elder god a başkaldırmasını sağlıyor.
  --- spoiler ---
 • bulmacaları kelimenin tam anlamıyla muhteşemdir bu oyunun.
 • soul reaver, crystal dynamics ve eidos interactive firmalarının yaptığı legacy of kain serisinin 2. oyunudur. 1999 yılında piyasaya çıkmıştır. ismini raziel'in kılıcından alır. soul reaver canlı bir kılıçtır. kendine has bir ruhu vardır. bazen ondan hiç beklemediğiniz şeyler yapar. emilen her ruh onu ve sahibini daha da güçlü kılar. alt çenesi olmayan raziel de ruhları emerek enerjisini sürdürebilmektedir. bu yüzden raziel'le mükemmel bir uyum içindedir. soul reaver ile ortak olan bu yönlerinin üzerinde ikisinin gücü birleşince en güçlü vampir olan kain'i bile dize getirebilecek bir kudrete sahip olurlar..
  simpsonların bile filmi yapıldıktan sonra böylesine muhteşem bir senaryonun, oyunun neden beyaz perdeye aktarılmadığını anlayamıyorum...
 • tıpkı lordu olan vampir kain gibi kana susamış bir kılıçtır.
 • kendisinin ilk hali, yani raziel'in ruhunu emmemiş hali kan emer. ilk ismi blood reaver'dır. soul reaver olduktan sonra, yani raziel'in ruhunu emdikten sonra, ruhlarla beslenmeye başlamıştır; bu da ona tabii ki soul reaver ismini kazandırmıştır.