şükela:  tümü | bugün
  • "direnmeyi bırakın, soul sendikasına katılın" sloganıyla yayınlanan, türkiye'de yaşayan iki kafadar, chicago'lu ansel mullins ve belçika'lı dirk vermeiren'ın sunduğu soul, funk, r&b, gospel ve blues parçalar dinleyebileceğiniz radyo programı.
    ankara'da radyo odtü'den pazar günleri saat 16:00'da yayınlanıyor. ben öyle sansam da program sadece radyo odtü'ye ait değilmiş. istanbul'da açık radyo ve izmir'de radyo dokuz eylül'de de yayınlanmakta imiş.
    program kayıtlarına http://www.soulsendikasi.com/ adresinden ulaşabilir, dinleyebilir ve hatta kaydedebilirsiniz.
    program r&b ve soul hayranları için gayet mükemmel eserler sunarken, aralarda anlaşılabilir bir türkçe ile mullins ve vermeiren'in yorumları geliyor. örneğin eenie meenie gypsaleenie şarkısının ardından, vermeiren "bu şarkı da mini mini bir kuş donmuştu, pencereme konmuştu'ya benziyor" tarzında komik yorumlar yapabiliyor.
    sitede bu ikilinin resimleri olarak düşündüğüm, arkada çok sayıda polisin kovaladığı ellerinde "soul sendikasına katılın" yazan bir pankartla koşan iki adamın yer aldığı bir fotoğraf mevcut.
    toplarsak, soul ve r&b hayranı iseniz, programı radyonuzdan veya bilgisayarınızdan dinleyiniz, dinletiniz.
  • yabanci olduklari icin turkce yazilmis yazilari, metinleri takip etmeyecekleri tahmin edilen ama hic beklenmedik sekilde "siz o musunuz" diye facebook'tan mesaj atip kendilerinden haberdar eden programdir. guzeldir, egitici ve ogreticidir.
  • her ne kadar modern sabahlar'da "sibidibidip sibidibidip diyerek ne gençlik bıraktılar ne neşe, modern sabahlar iyi gelecek size" dense de denk geldiğimizde severek dinlediğimiz ah mazi'den hemen sonra (pazar günleri saat 16 demek oluyor bu) radyo odtü'de dinlenebiliyor (103.1 radyo odtüüü!). istanbulda açık radyo (94.9 fm), izmirde radyo dokuz eylül (107.9), eskişehirde radyo a (101.7)'dan da dinleyebilirsiniz. hiç olmadı sitesinde podcastleri var? www.soulsendikasi.com

"soul sendikasi is calling all soul brothers and soul sisters to stay tuned, because the revolution will not be televised."

anonslarına hastayım ayrıca.
  • bu haftayi " the soul of arif mardin" adi altinda arif mardin 'e ayirmislardir. oglu joe mardin araciligi ile. hele hele daha ilk dakikalarda aretha franklin ve atlantic records imzali " soul '69 " albumunden bahsetmisler ya, iste gercekten de soul budur.

http://www.soulsendikasi.com/
  • anotherstar sayesinde keşfettiğim ve son günlerde dinlemeden duramadığım program. her programdan en az 2 sanatçı keşfedip, tonlarca diskografi indirip en az 23 sene yetecek kadar müzik arşivi yaptım kendime. herkese tavsiye ediyorum.
  • bir süre önce tesadüfen çaldıkları "stevie wonder - as" dikkatimi çekmişti, müdavimleri oluverdim. as'i olabilecek en süper şekilde anons etmelerinin de etkisi büyük tabi: "bak stevie wonder dedik tüylerim diken diken kalktı. dikkat et bu şarkıda değişik hareketler yapabilirim. kolbastı dans etmek, bağırmak, ağlamak hepsi mümkün. ilk defa o şarkısı duyduğumda araba kullanıyordum, salak gibi ağlamaya başlamıştım."
  • gecelerin, güzel geçme sebebidir.