şükela:  tümü | bugün
 • genk'te oynadigi uc sezonda toplam 35 gol atmistir.
 • (bkz: natural blues)
 • fenerbahce'ye zdenek zeman ve rıdvan dilmen döneminde bela olmu$, alacagı cok fazla olmamasına ragmen neden bilmem hemen $utlanmayan enteresan biriydi oulare.

  bilinen ilk enteresan hareketi fenerbahce - altay macından sonra koca fenerbahce otobüsü yerine eski altay otobüsüne binip izmir'e dogru yola cıkması olmu$tur. maalesef bu yanlı$lık erken fark edilmi$ ve oulare otobüsten indirilmi$tir. kulislerde o dönem oulare'nin rıdvan dilmen tarafından bilerek altay otobüsüne yönlendirildigi ve bu sayede oulare'den kurtulunmak istendigi konu$ulmu$tur.

  ancak oulare'nin hafif garip birisi olu$u bayrampa$a stadında oynanan istanbulspor macından sonra basına roportaj vermek icin ortalarda takılırken takım otobüsünü kacırması ve tercümanı ile taksi tutup dereagzı'na öyle gitmesi ile percinlenmi$tir..
 • fenerbahçe yönetiminin; mosheau, uche, prekove samuel johnson'ın yanına bir arkadaş daha getirerek takımı iyice afrika kabilesine çevirme çabasının son perdesiydi.
  o kabus sezonun* sonlarına doğru kimi alıp kimi satacağını iyice şaşıran yönetim, "sakat da olsa, ölüsü preko'nun dirisinden iyidir herhalde" düşüncesiyle almıştı bu oyuncuyu. e tabi adam sakat, risk de büyük. sonuç olarak sadece birkaç maça çıkabildi.
  ama çıktıklarının hemen hemen hepsinde gol atarak görevini yaptı.
  bana göre esas görevini antrenmanın birinde çektiği sert şutla o sezon sonunda fenerbahçe'yi satacak olan alpay özalan'ı taşaklarından avlayarak yapmıştı ama alpay allah'ın çok sevdiği kuluymuş o gün öğrendik.
 • bu adama acayip sempati beslerdim ben. hatta o sezonun sonunda bir taraftar sitesinde yapılan "hangi yabancı gelecek sezon kadroda kalsın?" anketinde tereddütsüz bir biçimde kendisine oy vermiştim. son haftalarda oynadığı maçlarda goller de atmıştı. hatta bu maçlardan birinde forvetteki partneri murat bölükbaş(ı) idi. o da gol atmıştı hatta.
 • racing genk takımıyla geçirdiği son sezonda 17 gol atıp fenerbahçe'nin transfer listesine girmiş futbolcuydu. çok büyük umutlarla getirilmişti fenere. türkiye'deki yabancı futbolcu enflasyonunu körükleyen biriydi. yıldız olarak getirildiği fenerbahçe'den dramatik bir şekilde ayrıldı.

  stoke city'den sonra belcika ikinci liginden bir iki takımda daha oynayıp kariyerini en dipte bitirebilme başarısını göstermiştir. en son sanırım belçikadaki bir otel skandalına adını dumuştuk.
 • "oulare'de rötar" "oulare çıkmazı" "oulare'nin eşi engel oldu" "oulare bitti" gibi haberlerle yılan hikayesine dönen transferinden sonra, yeni amacı fenerbahçe'den juventus'a transfer olmaktı. fakat küçük bir sorunu vardı. oulare nicholas anelka değildi, amına koyayım. bir sonraki durağı da las palmas oldu. gerçi oradan da kovuldu, kerhaneci.
 • belçika'da bar işletip boş zamanlarında futbol oynayan rıdvan dilmen'in transfer teklifine şaşırıp soluğu acıbadem hastanesinde alan futbolcu eskisi. müşterilerle oynanan son halı saha maçında sakatlığı nedeniyle forma giyememiştir.
 • sol frame'de adını görünce o zamanlar bu oyuncuyla ilgili ne büyük umutlar beslediğimi hatırladım. bu adamla ilgili en çok hatırladığım ayrıntı da 4 mart 2000 fenerbahçe trabzonspor maçında gol atmasıydı. sonra bir çokları gibi silindi gitti fenerbahçemden.
 • spikerin "olare döndü vurdu ve goooooolll!!!" anonsuyla hatırlarım bir istanbulspor maçında, bayrampaşa stadı'nda, yayıncı kuruluş da teleon. 19 eylül 1999 istanbulspor fenerbahçe maçıymış 1-4 biten, hepsi tarih oldu, sözlükte başlığı bile yok o kadar yani hehe.