şükela:  tümü | bugün
  • ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı ve ekşi sözlük dışarı çıkmalık arkadaş veritabanı gibi başlıklardan esinlenerek yaptığım, fahri sub-etha projesi. ekşi sözlük yazarlarına özel bu insan bulma platformunda yazarlar üye olarak yaş, cinsiyet, niyet, uzaklık, benzerlik gibi filtreler kullanarak istedikleri tarzda yazarlara ulaşıp mesajlaşabiliyorlar. bir de yazarlar isterlerse sözlük nicklerini gizli tutabiliyorlar.

"veritabanı" olarak adlandırılan başlıklar açıkçası sözlük formatı sebebiyle kısıtlı işleve sahip. sayfa sayfa entry arasında insanlar kayboluyor, entrysi geride kalanlar tekrar entry giriyor ve kalabalık arttıkça artıyor. filtreleme özelliği, yazarların daha detaylı bir profil doldurabilmesi ve yazarların sözlük nickleri ifşa olmadan başka yazarlarla tanışabilmesi sebebiyle yazarların işine yarayabileceğini düşünüyorum.

sourmate.org

şu anda maalesef sub-etha siteleri gibi üyeliksiz giriş yapılmıyor, çünkü sözlük üstünden giriş özelliği şu anda mevcut sub-etha siteleri dışında aktif değil. üyelerin yazar olduklarının doğrulanması için onay koduyla otomatik doğrulama yapılıyor. bu ve bunun gibi konularla ilgili sorular için "sss" kısmına da bakabilirsiniz. ilk çıktığında doğrudan sözlük üstünden giriş yapılamayan sub-etha sitelerinde olduğu gibi sözlük yönetimi ve yazarları hoşgörülü yaklaşır diye umuyorum. domain yaşı ve sub-etha forumundaki mesajımdan görüleceği üzere aslında site aslında bir anda çıkmış bir şey değil, çoğunu iki yıl önce yazıp okul/iş sebebiyle ara vermek zorunda kalıp şimdi bitirebildim. belirli bir üye sayısına ulaşılabilirse tekrar ekşi sözlük ile iletişim kurmaya çalışıp (en azından api ile giriş ile) daha meşru bir hal kazandırtmaya çalışabilirim.
  • yerli tinder göklerde

eee27c4e7181db70b345b0ca6515a85b
  • yine sapların hakim olduğu bir ortam. girip bir baktım her yerde adam. lanet olsun sana!