şükela:  tümü | bugün
 • 7 dakikalik gotan project parcasi.
 • 13 mart 1996'da yayınlanmaya başlayan ve halen devam eden fransa'nın yüz akı olan televizyon dizisi. bizde 1998 ve 1999'lu yıllarda trt 1 ve trt 3'de yayınlanmış ve şu anda da hafta içleri her gün tv 8'de yayınlanmaya devam etmektedir. fransa dışında da çok büyük başarı kazanmış olup pek çok ülke televizyonunda gösterilmektedir.
  mekan st tropez. burada louis'nin barında geçen olaylar çevresinde, jessica, caroline, laure, alain, baptise ve gregory'nin maceraları anlatılmaktadır. bol miktarda romantizm, aşk - meşk ve entrika mevcuttur ama yine de gayet güzel bir dizidir. yukarıda adları anılan ana karakterlere ek olarak bol miktarda yan karakterlerde mevcuttur.
  dizinin theme'i lionel florence / pascal obispo tarafından yazılmış ve bestelenmiştir. yabancı ülkelerde ve uluslararası yayın kanallarında st tropez* ismi altında yayınlanmaktadır.
 • theme'ni lionel florence ve pascal obispo'nun yaptığı dizinin aynı isimli parçası. sözleri de aynen şöyledir:

  sous le soleil,
  bleu marine et blue
  ebloui pareil
  jusqu'à en oublier tout
  fermer les yeux
  c'est le même bleu
  dans le cœur , ou sous le soleil

  on rêve d'un avenir sans nuage
  sommes-nous prêts pour ce voyage
  on veut un monde idéal et clair
  sans voir d'où vient la lumière
  sous le soleil
  {au refrain}

  on cherche des yeux les arcs en ciel
  mais on ne voit pas l'essentiel
  on croit la vie bien plus belle ailleurs
  en quoi serait-elle meilleure
  sous le soleil
  {au refrain}

  on envoie des bouteilles à la mer
  des messages de détresse, des s.o.s
  mais le vent, à chaque fois les ramène
  sous le soleil...
 • yıllar önce trt de izlediğim şimdilerde tv8'de biraz da nostalji olsun diye izlediğim dizi. 90'lı yıllarda daha bi gençlik dizisi tadındayken şimdilerde karakterlerin büyümesiyle daha bi soap opera olmuş. izleyicileriyle olgunlaşan bi dizidir. (bkz: st. tropez)
  bide tv8 bu bölümleri doğru sırayla vermiyo nası bi özensizlik ise 3,4 gün sonra 3 ay sonraki bölüme atlanmış oluyo.
 • carlos santana izlerini taşıyan keyifli gotan project şarkısı
 • melrose place veya beverly hills 90210 gibi dizilerin fransiz hatta saint tropez versiyonu olup yine de o kadar renkli olmayanidir.
 • hotel costes 4 albümünde bulunan bir gotan project şarkısı. mydonose fm'in laila ankara'dan canlı yayın yaptığı zamanlarda bol bol çalınırdı.
 • 1996- 2008 yılları arasında yayınlanan bir dönem tv8de de gösterilen hayal meyal hatırladığım ama bayılarak izlediğim fransız dizisi. diziye dair tek hatırladığım karakterler jessica (bkz: tonya kinzinger) ve alain (bkz: stephane slima). film ve dizilerdeki kötü karakterleri bu adam sayesinde sevmişim. keşke tekrar yayınlansa da işi gücü bırakıp izlesem.

hesabın var mı? giriş yap