• mandatory suicide, south of heaven, dissident aggressor parcalariyla one cikan suffer slayer albumu. ama seasons*un onune asla gecemez tabii.
  • silent scream adlı parça varşova'nın bağrından kopup gelen vader arkadaşlarımız tarafından da coverlanmıştır.
  • rock/metal tarzı müziğin bugünkü kadar kolay ulaşılabilir olmadığı 80'lerin sonlarında her yeni yetme metal dinleyicisinin mutlaka dinlediği ve t-shirt'lerini giydiği o zamanların bilinen birkaç grubundan biri olan slayer'a ait en gaz parça....

daha sonraları slayer'ın tarzı fazla thrash geldiğinden adını bile anmamış olsam da, şarkının ilk dörtlüğü ve sonrasındaki melodisini asla unutmadım.....

"before you see the light you must dieeeee!" dedikten sonraki melodi, akıllara zarar derecede hipnotize edici güce sahip olduğunu düşündürmüştür.... dinleyen zihninin yavaş yavaş uyuştuğunu hisseder sanki... en azından bana öyle oluyor(du. en son kaç sene önce dinlediğimi hatırlamıyorum.)

bu şarkının notalarının hangi moddayken oluştuğunu hala merak eder dururum... başka hiç bir slayer şarkısında o hisse kapılmadım....
    (tamam "spill the blood'da da birazcık o his vardı ama çok az...)
  • az once kampuslu, üniversiteli kanal d dizisinde calmis ve beni sasirtmis, bir o kadar gaza getirmis sarki.
  • yeni yetme dallama metal gruplarına defalarca dinletilmesi gereken şaheser..maksat eğitim olsun, bu iş nasıl yapılır öğrensinler abilerinden..
  • slayer’ın en olgun ve kanımca en iyi albümü. özellikle dave lombardo’nun davulu oldukça yükses sesle kaydedilmiştir ve en öne çıkan enstrumandır. bu da albümün en dikkat çeken unsurudur. dave lombardo bu albümdeki performansıyla tarih yazmıştır. kimi dergiler onun bu albümdeki performansını, bir metal albümündeki en iyi davul performansı olarak nitelendirmiştir. hatta “live undead” parçası, bazı dergilerde gelmiş geçmiş en iyi davullu parça olarak gösterilmiştir. uğursuz bir havanın hakim olduğu albümde, albümün genel havasına uymasa da, başarılı bir judas priest – “dissident aggressor” cover’ı vardır. slayer’ın son başarılı albümü “seasons in the abyss”’ten önce çıkan bu albüm, thrash metal klasikleri arasında da önemli bir yere sahiptir.
  • sözlerini araya'nın yazdığı hanneman'ın elinden çıkma slayer şarkısı.

an unforseen future nestled somewhere in time.
    unsuspecting victims no warnings, no signs.
    judgment day the second coming arrives.
    before you see the light you must die.

forgotten children, conform a new faith,
    avidity and lust controlled by hate.
    (the) never ending search for your shattered sanity,
    souls of damnation in their own reality.

chaos rampant,
    an age of distrust.
    confrontations.
    impulsive habitat.

bastard sons bagat your cunting daughters,
    promiscuous mothers with your incestuous fathers.
    engreat souls condemned for eternity,
    sustained by immoral observance a domineering deity.

chaos rampant,
    an age of distrust.
    confrontations.
    impulsive sabbath.

on and on, south of heaven [x 4]

(solo:kerry king)

the root of all evil is the heart of a black soul.
    a force that has lived all eternity.
    a never ending search for a truth never told.
    the loss of all hope and your dignity.

chaos rampant,
    an age of distrust.
    confrontations.
    impulsive habitat.

on and on, south of heaven [x 4]

(solo:jeff hanneman)
  • dave lombardo, yukarılarda bi yerde de belirtildiği gibi, bu albümdeki performansıyla cidden tarih yazmıştır, hatta bir çağı bitirip yeni bir çağ başlatmıştır desek çok mu abartırız? hayır.
    oha lombardo, oha anam. naptın yahu? o ne performanstır, o ne güçtür kuvvettir kudrettir. şaşırmamak elde deil. (bkz: ibneleşiyorum muntazaman)
    tabi bu albüm söz konusu olduğunda dave lombardo'nun performansı dışında, slayer'ın en olgun döneminin ürünleri olan mükemmel besteler de unutulmamalı.
    bir bütün olarak ele alınıldığında, slayer'ın, seasons in the abyss ile birlikte en mükemmel ürünü.
  • turunun klasigidir.
    machinehead konserlerinden birinde guzelce coverlamistir.
hesabın var mı? giriş yap