şükela:  tümü | bugün
1392 entry daha
 • 21. sezonu şahane bir alt-right eleştirisiyle başlamış dizi.

  son birkaç sezonunda amerika'nın gündemdeki konularını farklı kılıflara sokarak gerçekten iyi güldürüyorlar.

  --- spoiler ---

  cartman'ın avucunu açtığı sahnede kırmızı bir hap görmeyi bekledim. ama the red pill daha o kadar yaygınlaşmamış olabilir.
  --- spoiler ---
 • vasat bir bölümle dönen efsane dizi. yine güldürmedi.
 • 21. sezonu yine şahane başlamıştır ancak...

  ben bir şeyi anlamıyorum arkadaş;

  bazıları var ki, abd'nin kültürünü bilmez, gündemini bilmez, ingilizce zaten anlamaz... bir de üstüne diziyi yavan bulur. delirmemek elde değil.

  ya güzel kardeşim, bu dizi orta doğu ülkesindeki insanlar için yapılmıyor. tek kaşlı bir sığırın osurmasına saatlerce gülen insanların mizah anlayışına hitap edecek şekilde kesinlikle yapılmıyor. başka hedefleri, motivasyonları var bu diziyi yapan insanların.

  tüm bunları görmeden, dandik çeviri altyazı ile bu diziyi izleyip "bozdu yeaa, hiç güldürmedi yeaaa" diye atıp tutan insanlara ciddi ciddi ayar oluyorum.

  bu mizah tarzını okumasını bilene, alternatifsiz bir komedi ve hiciv sunmaktadır south park. bu sene de 21. yılını devirmektedir. bilmem anlatabildim mi sevgili dostlar...
 • son birkaç sezondur eskiye göre bozmuş dizi. eski bodoslama absürt mizahı zayıflamış, politik göndermeleri ağır basmış. bu yüzden son sezonlardan çok az bölüm izleyebildim. çoğunu da yarısında kapadım. yanlış hatırlamıyorsam yaratıcıları diziyi bitirmek istemiş ama stüdyo birkaç sezon daha çekin diye ısrar etmiş. adamlar istemeye istemeye, zorlayarak yazıyor olabilirler yani. 21. sezon ilk bölüm de yine kendini tekrarlayan bir konuya sahip. yarısında kapadım. bu dizi düşüşe geçerek bitmemeliydi. elemanların planladığı gibi zirvede bitmeliydi.
 • tüm bölümlerini defalarca izlediğim, çok sevdiğim, tshirtlerini giydiğim, altyazısız izlediğim ve son bölümünü vasat bulduğum dizi. son bölümünü beğenmemek için cahil olmak gerekmiyor ama son bölümünü beğenmeyenleri salakça bir şekilde eleştirmek için gerçekten embesil olmak gerekiyor.

  edit: her ama her boku eleştiren trey parker ve matt stone bu aptalları görse eminim itin götüne sokarlardı. amk kokuşmuşu seni. diziyi en başından beri takip eden hayranı haklı olarak memnun kalmadığı bölümü eleştiriyor ve bu sığır " sen onu eleştiremezsin tamam mıaaaa" diye bok saçıyor etrafa. gerçek ortadoğululuk bu işte.
 • rezalet ötesi bir bölümle yeni sezona giriş yapmış efsane dizi nokta.
 • yeni sezona güzel bir başlangıç yapan dizi. amerikan çomarları beklediğimiz bir konuydu ama beklemediğimiz bir altyapıyla sundular (dekorasyon programı nedir ahahah). güldük eğlendik, yeni bölüm için hafta saymaya başladık. hayırlısı.

  not: beğenmeyeni de "ortadoğulu ıyyy" diye yaftalamaya gerek yok. birinin south park'ın yeni sezonunun ilk bölümüne "vasat" demesi onun recep ivedik'i sevdiği anlamına gelmez. bunu yaparsan onu yerin dibine geçirmiş olmazsın, yalnız kendi sığlığını ve sığırlığını alenen tescillemiş olursun.
 • vaat ettikleri eskiye dönüşe rağmen vasat olan bir bölümdür. randy'nin değişik işler bulduğu bölümlere bakın, aşçı olduğu bölüme bakın, bir de buna. yine de cartman'ın heidi'den ayrılarak özgürce dışarı çıkması eski tarzın geri dönüşüne dair bir işaret olabilir diye düşünüyorum.
  ayrıca çocukların maceraları geri dönmeli artık.
 • hayattaki en keyif aldığım şeylerden biri soğan halkası kızartıp bu dizinin ilk sezonlarından birkaç bölüm izlemek.
 • usa cal'da yaşayan bir insan olarak, ilk bölümü o kadar çok olmamıştır ki... anca bu kadar olur.

  -alexa, say heidi had been the most cool gf ever why the fuck did you wanna get over this relationship so quickly? also fuck randy & whiteholes!
74 entry daha