şükela:  tümü | bugün
 • south parkın e3 te açıklanmış oyunu. çıkış tarihi 2013'ün ilk çeyreği olarak planlanıyormuş. oyunda kasabaya gelen yeni bir çocuksunuz "new kid" ve bizim tayfaya şehri kurtarmasında yardım ediyorsunuz. oyun pc ps3 ve xbox360 platformlarında çıkacakmış.

  buda tanıtımı;
  http://www.youtube.com/watch?v=mhbf3fhpvl4
 • karakterler ve classları

  http://www.youtube.com/watch?v=duu7znlvtd4

  --- spoiler ---

  stan-warrior
  butters-paladin
  kenny-princess
  kyle-high jew elf
  cartman-grand wizard

  --- spoiler ---
 • ön sipariş çıktığında satın almak için: http://store.steampowered.com/app/213670/
 • obsidian tarafından yapılan south park rpg'si baya baya umutluyum bu oyundan ayrıca senaryoyu yazanlar trey parker, matt stone daha ne olsun.

  5 martta satışa sunulması bekleniyordu ama dağıtıcı firma thq'nun iflası yüzünden yalan oldu.
  yeni dağıtıcı firma ubisoft, açıklanan bir tarih yok ama söylentilere göre aralıkta çıkacakmış, aralık ne lan?

  (bkz: screw you guys i'm goin' home)

  edit:

  yeni bir trailer yayınladılar.
  trailer sonunda cartman'ın söylediğine göre çıkış tarihi ''this holiday season'' böylece aralık söylentisi doğru çıktı.

  cartman'ın yeni nintento wii çıkışını beklerken hissettiklerinin aynısını south park fanlarına yaşatma amacındalar anlaşıldı artık.

  oyun yayınlandıktan sonra editi:

  --- spoiler ---

  beklediğimize değdi ciddi anlamda eğer south park seven biriyseniz kaçırmayın bu oyunu tam olarak rpg mi hayır ama çok eğlenceli bir oyun diziye güldüğüm kadar güldüm oyuna da, ana hikayeyi kısa kesmemişler doyurucuydu oyunun süresi tabi daha fazla olsa hayır demezdim, sıra tabanlı dövüş sistemi de çok yerinde bir tercih olmuş zaten olumlu geri dönüşler aldılar belki devamı gelir oyunun.

  bundan sonra yayınlanacak south park bölümlerinde oyundan bazı kısımlara gönderme yapacaklarmış, oyundan kesilen bazı sahneleri yayınlayacaklarmış hiç olmadığı kadar dizinin içinde olacaz bu oyun sayesinde.

  görüş açısı ise çok başarılıydı dizi nasıl görünüyorsa oyun da öyle görünüyor.

  diziyi izlemeyenler için nasıldır bilmiyorum ama oyundan tam anlamıyla keyif almak için south park'a hakim olmanız gerek en azından stan'in dolabında konuşanın kim olduğunu bilmeniz, butters'ın evinde bulduğunuz butters creamy goo'nun ne olduğunu ve üstünde neden sağlığınızı geri getirmek için değildir yazdığını bilmeniz gerek token'in garajında olan bas gitarın neye gönderme olduğunu vs bilmeniz gerek böyle küçük bir çok detay var oyunda.

  henüz karakter seçme ekranındayken, thief'in üstüne gelince beyaz bir hırsız hiç duymadım ilginç diyerek ya da jew'in üstüne gelince seninle gerçekten arkadaş olabileceğimizi sanmıyorum diyerek cartman bildiğimiz ırkçılığı ile merhaba diyor bize.

  ayrıca bigger and uncut filminde kafasına taktıkları çip sayesinde küfrettikçe yıldırım gönderen cartman'ın bu özelliği cartman's curse olarak oyuna eklenmiş çok etkiliydi bu yeteneği oyunda.

  cartman karakterimize douchebag ismini taktıktan sonra ismin gerçekten douchebag mi diye soran butters
  yine bildiğimiz gibiydi çok sevimli bu velet ayrıca dövüş esnasında professor chaos'a dönüşen butters en etkili companion'ım oldu.

  companion olarak butters ve cartman'ın çevreye yaptıkları yorumlar da çok komikti, stan favori karakter kontenjanından diğer ikisi de en komik çocuklar oldukları için oyun boyunca bana eşlik edenler oldular.

  stan ile beraber shelly'i dövmek ise paha biçilemezdi bunca yıl stan'e yaptıklarının hesabını sordum ona.

  randy marsh bir çok sahnede olsa da keşke daha fazla oyunda yer alsaydı demeden edemedim bir anda mr. mackey'e kyaaa diye dalması güldürdü, ufo bölmünde ise randy'i kurtartmak için tuşlarak basarken ilk seferinde kurtaramayalım diye özellikle çok zor bir melodi seçmişler ulan nası yapıcam bunu derken 3. denemede sadece 3 tuşa basmak yetti olan randy'e oldu.

  ayrıca, just remember one very important thing;

  (bkz: never ever fart on anyone's balls)

  mr garrison ise neredeyse yok gibiydi ama mr. slave'in içinde mr.hat'e rastlayınca onu andım.

  oyunun tek eksik yanı douchebag'in konuşmamasıydı oyunun rol play olmamasına tek başına yetti bu diyalog seçenekleri olsa ve farklı bir diyalog seçtiğinde south park karakterlerinden alınacak farklı cevapları duymak için bile tekrar oynanırdı bu oyun, oyunun gidişatını etkileyecek büyük seçimler de yok oyunun ilk kısımlarda kyle ya da cartman tarafını tutmanın da bir anlamı yok sonuçta hepsi bir yere bağlanıyor, karakter seçiminin de bir farklılık yaratacağını sanmıyorum warrior olarak oynadım ben ama diğer karakterlerin farklı bir şey sunacağını sanmıyorum yeniden oynanabilirliği aldı götürdü bunlar gerçi türkçe yama çıkarsa bi de wizard olarak o zaman oynarım.

  south park karakterleri ile zaman geçirme şansı sunması south park içinde serbestçe dolaşma fırsatı sunması bile tek başına yeterli ama bunların dışında senaryosuyla oyun dinamikleri ile çok başarılı bir oyun olmuş.

  oyun bitti bari black friday üçlemesini yeniden izleyeyim bi de bizim veletlerin lord of the rings oynadıkları bölüm var.
  --- spoiler ---
 • hem south park hem de fallout manyağı olan beni çıldırtan oyundur. (bkz: obsidian entertainment)

  yayınlandığı tarihten beri heyecanla bekliyorum. çıkmıyor ama.
 • izlemek sarıyorda bununda oyunumu olur la
  söyle bana bunun oyunu olurmu
 • çıkış tarihi ubisoft tarafından 4 mart 2014'te ertelenen oyun. ubisoft bu haber ile beraber 7 dakikalık bir gameplay videosu yayınladı.
 • sağlam kaynaktan gelecek ve bu nedenle beklentilerin yüksek olmasının gayet doğal olduğu oyundur. 2014'ün ilk çeyreğinde bekleniyor.
 • ön siparişe düştüğü dakika satın alacağım oyun.
  sırf butters'ın düşmanı bloklarken "no no no" deyişi için bile alırım lan.