• dokuzuncu nesil çaylak.
  • tüm sebzelerden nefret eden et oburların bile bayılarak yediği bir sebze çeşididir.
    atıştırmalık sayılmaz, hatta güzelce doyurur.-ki zaten bu bitkiyle sıvıyağ, tereyağı ve un yapılır.-

*c, b1, b2, e, k vitamini, niyasin, fosfor, demir, bakır, mangan, potasyum, kalsiyum ve sodyum içerir.
    **süte oranla 2 kat kalsiyum içerir.

dondurulmuş olarak 500 gr.lık paketlerde bulabilir -ben bunu bulabiliyorum- sadece 4-5 dk. haşlayıp japon restoranlarından daha ucuza, daha çok ve daha tuzlu yiyebilirsiniz.
    afiyet olsun.
  • vaktiyle, sağlığa faydalı olduğu gerekçesiyle sivas belediyesi tarafından halk ekmeğin içine de katılan endüstriyel tarım ürünü. gerçi; bir müddet sonra, fazla türketilmesi halinde erkekliğe zarar verdiği, hormon dengesini bozduğu, ostrojen salgılanmasına neden olduğu, kısacası belediyenin sivaslı erkeklerin ekmek vasıtasıyla erkekliğiyle oynadığı ortaya çıktı. belediye de bu sakıncalı uygulamadan vazgeçti.
  • istanbul il sınırları içinde nerede bulunabilecegini bilemedigim bayildigim lezzet. cesit cesit manava, macrocenter'a, istinyepark'in icindeki pazarimsi yere sorduk, yok! bilen, bulan birileri var ise bu sırrı kendilerine saklamasinlar, reca ediyorum.
  • zooloji dersinde hocanın kesinlikle gdoludur yemeyin sakın dediği sebzemsi.
  • kurusunu çin market'te bulmak mümkündür.
  • dunya uzerinde pamuk ve misirla birlikte genetigiyle en cok oynanmis (gmo) bitkilerden biridir. uzerinde yapilan degisiklikler 1920lere kadar dayaniyormus. hatta henry ford 20 sene zarfinda o zamanin parasiyla 4 milyon dolar harcamis buna.

(bkz: o zamanin parasi)
  • yaklaşık %20 si yağdan* oluşan bitki. bu oran ayçiçek çekirdeğinde ve kanola tohumunda %45 lere varmaktadır. bu nedenle bazı yağ işletmeleri, soya fasülyesini sadece işleyip yağını çıkarmadan ve de bol yağlı küspe şeklinde yem fabrikalarına satmaktadır.
  • karnıkara'ya benzer*. onun kötü kardeşi gibi bir şey gözümde.
hesabın var mı? giriş yap