1. kültür sanat alanlarında gelişmekte olan izmir için iyi bir haber.
    bayraklı'daki civas cıvata fabrikasının yerini alan sanat merkezi ya da muhtemelen önceki ev sahibinden yer yer kalıntılar taşımasından ötürü, onların deyimiyle sanat “fabrikası”.
    toplantılara, sergi ve gösterilere, sinema ve görsel sanatlara, plastik sanatlara, dansa ve spora yönelik salonları yani sıra, özel eğitim merkezi ve fotoğraf ve film atölyesi de içeriyor. eğitim atölyeleri dışında, davet, söyleşi, konserler için de ve restoranıyla hizmet veriyormuş. şu sıralar gün batımı konserleriyle kerem görsev ve sibel köse sextet’i ağırlıyor. görmek lazım derim.
  2. cesitli sebeplerle (misal 18 nisan 2009 opeth izmir konseri) bu mekana gitmek isteyen ama yolu bilmeyenler icin pratik yol tarifi:

metro'ya binip "stadyum" isimli durakta inilir, duragin kuzey tarafindaki caddeden dumduz devam edilir, google earth olcumune gore 900 metre sonra al sana soyer. bonus olarak, metrodan inince etraftan bir vatandasa "abi buuu yeni adliye binasi varmis, ne tarafta?" diye sorulur ve tarif ettigi dogrultuda gidilir, zira soyer yeni adliyenin takribi 20 metre yanindadir.

ek olarak 63 numarali belediye otobusunun de mekanin onunden gectigi soyleniyor ama kendim binmedim, soyleyenlerin yalancisiyim.

koordinatlarini da vereyim tam olsun:

http://www.google.com/…n=0.002197,0.004463&t=h&z=18

sahsi tecrube sonrasi ekleme: stadum duraginda metrodan inince, istasyondan ciktiginiz yerde bir otobus duragi var, oradan gecen dolmuslara ya da otobuslere atlayip ("abi adliyeden gecer di mi" diye sormak kaydiyla) bir bucuk dakika icinde soyer'de olabilirsiniz.
  3. 6 ekim 2012 itibari ile kış boyu her cumartesi çağrı&zafer şenkal çiftinin ev sahipliğinde milongaların gerçekleştirileceği sanat merkezi.

soyer kültür sanat fabrikası hakkında bilgi verin