şükela:  tümü | bugün
  • musteriye her turlu kolayligi saglayan, ilgili tasima sirketi. yerleri goztepededir. hemen tasinmayacak esyalari depolayabilme kabiliyetine haizdir.
  • soyer'in kendisi ile degil, ama yunanistan'da calismayi sectigi sirketle ilgili probleminiz olabilir, olur da denk gelir, soyer'in sizin yunanistan ayaginiz icin sectigi firma omega cikarsa hemen isyan edin, kollarinizi iki yana acip bagirin gerekirse. cunku omega'nin adamlarini mobilyanizi pazarda kesekagidina sarar gibi paketleyecek, icinden en az uc bes tanesini kiracaklar. diger kitaplarla birlikte kolilenmis hardcover bir kitabi bes parcaya bolmek ise nasil bir beceri gerektirmekte, onu hala ara ara dusunuyorum. bu bilgi dunyayi ele gecirmeme yardimci olabilir ileride.
  • soyer bebegim, bu sozum de sana: kirdiginiz esyami "biz yenisini alacagiz, urun kodlarini verin" diye telefon acip, uc gun sonra civciv sarisi zamkla kirik yerleri yapistirilmis, uzerine cila atilmis bir sekilde yollamaniza ne diyebilirim? ancak o kutulari gonderdiginiz teslimattan sorumlu kadro ile size geri yollarim sanirim. simdi bekliyorum, civciv sarisi zamkin izini gorursem o zamkla ofisinizde turlu enstalasyon gerceklestirmek uzere kapinizi calacagim, acik konusalim.
  • izmir'deki versiyonu tuzcuoğlu nakliyatın kardeş firması gibi bir şeymiş , şirket sahibi oktay bey tuzcuoğullarının en büyük kızlarının oğluymuş. izmir'de tuzcuoğlu ( çakma olan değil) ararken karşıma çıktılar ve ihale onlara kaldı. şubat başında taşınmak için seçtim çok da iyi yaptım. tertemiz , pırıl pırıl taşıdılar her şeyi , üstelik yağmurlu bir havada. her şeyi çok güzel tertemiz kağıtlara ve kolilere sarıp paketlediler. en ince cam zımbırtılarım ( shot bardağı koleksiyonum) bile kırılmadan geldi. hem hızlı çalışıyorlar , hem de insanı hiç üzmüyorlar. bir gün önce gelip o gece üstünde kıvrılacağımız 2 çekyat televizyon ve mutfak eşyası dışında her şeyi paketlediler. ertesi gün de yine dedikleri vakitte gelip karınca gibi öteki eve yerleştirdiler. hatta yatakodasındaki gardrobumun kapağının içiçe giren tahta çubuk gibi şeyleri çıkıp duruyor kapak sarkıyordu, allah razı olsun elleri değmişken onu da düzelttiler. oktay soyer ve ekibine teşekkürler.
  • ekşi'deki yorumları okuyarak evimi taşıttığım ancak koca bir hayal kırıklığı olan firma. ilk görüşmede çok profesyonel, çok titiz olduklarını iddia ederler. piyasanın 3-4 katı ücret alıyorlardır ama verdiğinize değiyordur, taşeron işçiyle çalışmıyorlardır. bardağınız bile kırılmayacak, eşyalarınız çekmecelere varana dek yerleştirilecektir

taşınma günü gelince bir de bakarsınız ki ekipten sadece 1 kişi kadroludur, geriye kalanlar taşeron işçidir. taşınma sonunda dünya kadar eşyanız kırılmış, fırınınızın kenarı göçmüş, üstelik elemanlar 'siz daha iyi yerleştirirsiniz' diyerek hiçbir şeyi yerleştirmeden gitmiştir. bu durumdan şikayetinizi bildirmek istediğinizde ise firma yetkilisinin gecenin bir saatinde whatsapptan yazarak bir şeyler içmeye davet etme cüretini göstermesi durumuyla karşılaşırsınız. üstelik bu sık aralıklarla birkaç kez tekrarlanır. sonuç olarak adamı bloklar, bir sonraki taşınmayı soyer'in 4'te 1'i ücrete çalışan küçük bir firmayla yaparsınız, hem kafanız rahat olur hem de paranız cebinizde kalır.

edit: tuzcuoğlu nakliyat ile bunların sahibi aynıdır.
  • ben bu nakliyat işini anlayamıyorum. evet yukarıda yazılanların doğruluğu neticesinde nerede bu firmayı görsem iğrenerek bakarım ama mahalle kültüründe büyüdüğüm için bizde evi eş-dost taşır. yani ya kıymet vermiyorsunuz eşyanıza (burada ağladığınıza göre veriyorsunuz) ya da yalnızlıktan ölmek üzeresiniz.