• söylenenleri anlayıp da konuşamayan bu kuş beyinliler sinirden aynaya kafa atarlar.
    şimdi ben çok üzülüyorum bu muhabbet kuşları için. bir misyon yüklenmiş küçücük dillerine konuşamadı mı hemen aşağılanıyorlar.
    misal '' bizimki salak konuşamıyor kaç sene oldu geleli..'' ha belki bu seneler içinde anlayabilecek seviyede öğrendi dili diyelim ama konuşamıyor, peki
    bu laflarından sonra konuşur mu o kuşcağız ha? sen olsan konuşur muydun? devamlı bir baskı devamlı bir işkence.. senin başına biri dikilse
    bütün gün anacım babacım cicim muck muck dese kafa göz girmez misin? kaldı ki niye konuşsun lan? niye yani, sen ötüyor musun? sen de öt. hatta, kuşlar konuşmaz taklit eder diyen olursa o da ötsün inşallah. (bkz: anlıyorum ama konuşamıyorum)
  • dişi olması muhtemel muhabbet kuşudur.
    bu ses çıkarmadığı anlamına gelmez tabii, kimse anlamasa da dinlemese de mütemadiyen cik cik cik cik kafa ütülemeye devam edecektir.
  • hiç sorun değildir. o papatya kafasına takmasındır. bir yerim bir yerim ki, sormayın gitsindir.(cicikuşlara selam ederim)
  • içinden küfrediyordur.
  • sonunda intihar eder.bilerek cama çarpar.
  • muhabbetine sıçtığımın kuşudur.
  • lise ve dengi okullarda ingilizce hazırlık okuyan öğrencinin uçabilen versiyonudur.
  • kafasini, yedigi kenevir tohumlu, bugdayli, arpali sikli soklu seker barina surup "raoaptahasuyhuzahaha tipe bak lan kafasini kasiyor" tepkisini alir bu kus. oyle ki aslinda konusabilse "kafam tassak gibi lan siz de yiyosunuz paso abur cubur bana veriyor musunuz ibneler orospular" diyecektir. ayni zamanda bu kus tavanda yururken hep akrobat olacak sanilir. alakasi yok. bu kus konusabilse "dunyam karardi dunyam! havada yurumek istiyorum" diyecektir. konusabilse soyleyecektir ama yine de kelimeleri kullanamadan soyluyor zaten kendileri. bu yuzdendir ki bu kus mutsuzdur arkadaslar. birakin 2 gezsin, sicsin kaka yapsin birinizin kafasina ki 2 taraf da dogru seye gulsun, dogru seye uzulsun oyle degil mi?
  • (bkz: monolog kuşu)
hesabın var mı? giriş yap