şükela:  tümü | bugün
 • bir mabel matiz şarkısı..

  şarkıyı dinledim, çokça dinledim.. ama ilk dinlediğimde vermiştim kararımı..
  türk filmi tadı bıraktı bende, filmin adını bilmiyorum ama tarık akan ve filiz akın oynuyordu. tarık akan basketçi filiz akın da öğretmen.. ve orada çalan muhteşem şarkı neredesin sen.. bana işte o tadı verdi bu şarkı.

  aslında anlatamamaktan korkarım, şarkıyı ve beraberinde mabel'i.. hafiften tarif etmek gerekirse eğer..
  hissediyor mabel şarkısını söylerken, öylesine söylemiyor.. tıpkı diğer şarkılarında olduğu gibi****.. şarkı(ları) söz ve müzik olarak zaten iyi..onun dışında yakaladığı başka bi hava var, budur dedirtiyor işte.
  bu şarkının myspace'teki şarkı listesine getirdiği renk de cabası, alazalik malazalik farketmez.. (bu kelimeyi sayesinde öğrenmiş oldum*)
  he ayrıca biter gibi yapıp devam etmesi beğenimi katladı 5'e 10'a..

  hemen dinlemek için;
  http://www.myspace.com/mabelmatiz
 • güzel bir mabel matiz şarkısı. sözleri şu şekildedir:

  'dalları ayaz alır
  yüreğimi bir ince keder, aman
  gül seni yazar
  bülbül çilesine büyür iç eder aman
  bir dokunursa bin aşka boyar
  rengimi ellerinin ateşi
  bir bahar akşamıdır bana gam
  gözlerineyse batan güneşi
  ben yanarım
  küllerini savurur içimdeki köz
  sönse de gün ay
  ben sönemem
  dilde mühür
  yollara sürülür ah içimdeki söz
  söylese o ben söyleyemem
  sevdiğimi'
 • öyle "hangisi daha güzel karar veremiyorum." diye yalan atmadan açık ara en sevdiğim mabel matiz şarkısı. daha önce de çeşitli neredesin sen? referansları verilmiş ancak ben daha çok, sayın matiz'in de bayıldığına emin olduğum başka bir şarkıya benzettim: seni anlattım aşka. eğer bir kararsızlık söz konusu olursa bu iki şarkıdan hangisini daha çok sevdiğime yanıt veremem...

  ilk dinlemelerimde amma kısa şarkıymış diyordum, meğer 4 dakikayı deviren süresi varmış. hele bir de biter gibi yapıp yeniden başlamıyor mu, her seferinde suratımda şaşkın bir gülümsemeyle; ce-e yapılmış bebe gibi yakalıyorum kendimi.
 • dün gece vakti şöyle bir yorumu da hayata geçmiş canım mabel matiz parçası.

  http://www.youtube.com/…uz4&feature=player_embedded
 • albümdeki diğer güzel şarkıların arasından bir şekilde kendisini sıyırıp "en güzeli" mertebesine konan şarkı. söylemişsin matiz, daha ne söyleyeceksin.
 • mabel matiz'i daha erken keşfetmiş olsam da yeni dinlediğim şarkısı. o nasıl melodi, o nasıl sözler! kendimi ege kıyılarına vurasım geliyor dinlerken. başıma da hasır bir şapka geçirsem, sonra mabel'ciğim söylese ben dinlesem. sepya bir görüntü geliyor gözümün önüne. deniz, ben ve bu şarkı...

  çok yaşa mabel!
  yüreğine sağlık!
 • mabel matiz'i keşfetmeme neden olmuş olan ve içinde sürekli dinleme isteği barındıran şarkı.

  edit: ben bunu yazdığım zaman mabel matiz'in ilk albümü çıkalı çok olmamıştı, mabel de çok meşhur değildi, bilenin bilip dinlediği biriydi. şimdi zor değil ile bu seneye damgasını vurdu resmen. ancak mabel'in benim gibi eski dinleyicileri için zor değil, 100 tane söylese o ben söyleyemem etmez, eminim buna.
  benim için mabel matiz'in hala daha en güzel şarkısı kısaca.
 • erdem kınay bu şarkıya remix yapsın.
 • klibi bugünden itibaren dream tv'de yayınlanacak olan mabel matiz şarkısı.