• soylu'nun imamoğlu için kurduğu cümle.

detaylar:

içişleri bakanı süleyman soylu, istanbul belediye başkanı ekrem imamoğlu’nun kayyumla görevden alınan belediye başkanlarıyla ile bir araya gelmesini eleştirerek, “buradan söylüyorum: işini yap, başımızın üzerinde yerin var ama işini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz. bu kadar açık ve net” dedi.

https://www.mynet.com/…pejmurde-ederiz-110105813791

komikli edi büdü:
    sanırım sn. erdoğan sn. soylu'yu yeni bir lider çıkarması için görevlendirdi.
  • edit: (bkz: hadi bilgi yarışması dolandırıcılık rezaleti) bunu da buraya koyayım da belki birkaç kişiye fazladan ulaşır, sizi her platformda rezil edicem türkcell ve şürekası.. insanları dolandırmak neymiş görün, çiftlikbank bile sizden iyiydi be!

bu arada pejmürde etmek ne diye sormuşlar

pejmürde etmek: kazanamadığı belediyeleri kayyum yoluyla teröre destek verdi bahanesi ile ele geçirme işi...

hadi et la...
    valla et... et de bak bi daha ki seçimde barajı geçebiliyor musunuz görelim hadi!

çırpının bakalım nereye kadar çırpınacaksınız, ders almıyor da adam... bu söylemlere belediyeleri komple kaybettiler, şimdi kayyumlar ile geri alırız zannediyor, e genel seçimlerde ne yapacaksın?

böyle devam et arkadaş, hiç bozma, bence görevden de al gücün yetiyorsa imamoğlunu, al da kendi ellerinle 2023 e cumhurbaşkanını tayin et ;)
  • terorle yanyana olan babam olsa onu da pejmurde etsinler dedigimdir.

edip:
    sozluk terorist seviciden gecilmiyor masallah. adam ben devlet olarak teror ile baglantisi olanin iliskisini keserim, sehitlerin kani var diyor.
    digeri de adeta ben seni hice sayarim gorusurum kiymetlilerimle diyor. bizim terorist seviciler de pejmurde lafina takiliyor.
    canan kaftancioglu ve ekrem imamoglu nun zihniyetleri birebir aynidir. sadece ekrem imamoglu nun oy kaygisi vardir. dolayisi ile yarin bir gun ruzgar tersi yonde eserse imamoglu ters ruzgardan yana da olacaktir.
    siz daha takim tutar gibi adam tutmaya parti tutmaya devam edin

edit 2: terorist kopekler saldiriyor. toplu cevap veriyorum host.

edit 3: akp li ve siyasal islamci degilim. milliyetci bir vatan evladiyim. ama fikir sizinkinden farkli olunca nasil olsa karsi goruslunuz kimse ondan oluyoruz. hepiniz aynisiniz, karsi goruslu olduklarinizdan bir farkiniz yok.
  • öfff bee,
    erkek vaaaaar.......
  • sarayda isim şehir hayvan oyunun bir değişiğini oynuyorlar.

oyun şöyle;

sana bir kelime veriliyor sen de onu cümle içinde kullanıyorsun.
    emine hanım, mutmain diyerek, oynama hakkını süleyman bey'e devretmiş
    pejmürde kelimesini cümle içinde kullan demişler.
    gördüğüm kadarıyla başarılı olmuş.
    sıradaki oyuncu bakalım hangi kelimeyi cümle içinde kullanacak.
  • ulan geziciler..

bir de laf edersiniz devlet buyuklerimize! hasaaa!

hasmetli baskanimiz ve bakanlarimiz sayesinde bakin kelime haznemiz bile nasil gelisti son yillarda…

nankorsunuz geziciler!

(bkz: salda golunu gorunce mutmain oldum)
  • aklıma sagopa ve kolera şarkısını getirdi bir dörtlüğü de şöyle;

pejmürde etti bizi bu çöl, develerin en sadığı
    hilal çıktı uyku bastı yok mu çölün sığınağı
    devem ağam dedi uzan sırtım eğri ama dayan
    sensiz uyku bana haram anca senle manzaram

bırakında kim pejmürde, kim çöl bedevisi, kim develerin en sadığı buna halk karar versin.
    gam tozu ve dünyanın ninnisi
  • bir tür tatlı galiba
  • seni bana benzetirim diyor; çok şey etmemek lazım...
hesabın var mı? giriş yap