• lanetten çıkış editi: 01.08.2019 tarihi itibariyle lanet olası lanetim kaldırıldı. baba geri döndü.

ön edit: lanet olası bu başlık yüzünden, 24.7.2019-31.7.2019 tarihleri arasında lanetli çaylak yapıldım sözlük tarafından. hem başlık açmak için karaketer sınırlaması koyacaksın, hemde açılan başlığı beğenmeyip, açan yazarı çaylak yapacaksın. koyayım böyle işe ya.
    moderasyon tarihçesi

basligin tam hali; “süleyman soylu’nun saat satan afrikalilar ile ilgili aciklamasi” olacakti, karakter sinirina takildigindan bu sekilde acildi.
    tanim: ss’in saat satan afrikalilar ile alakli olarak, artik izin vermeyeceklerini acikladigi aciklama.
    haberin linki
    bu da konuya iliskin yorumum
  • her kuşu öttürdük, bir derdimiz saat satan zenci kalmıştı denilesi açıklama..
  • benim gördüğüm kadarıyla bu siyahi arkadaşların kimseye bir zararları yok. hee tabii ki izin verilmemeli fakat öncelik; şu her türlü olaya bulaşan, sağda solda asalak gibi gezen suriyelilerin kontrol altına alınması gerekmez mi?
  • insani açıdan en düzgün ve ahlaklı grup bu insanlar sığınmacıların içinde. aferin.
  • türkiye cumhuriyeti devleti'nin içişleri bakanının kafayı kimseye zararı olmayan, sadece ekmeğinin peşinde koşan insanlara taktığını gösteren yersiz açıklama. suriyeliler diyoruz suriyeliler, problem onlar.
  • arkadaş ne ümmetmiş ne suriyeliymis ne ensar mis bilmem neymiş memleketi sınır dışı ederiz ama bunlara dokunmayiz dokunamayiz diyen bir aciklama.

(bkz: bu neymiş ya)
  • `suriyelilerle ilgili çok önemli stratejik adımlar ortaya koyduk` diyen biri ne kadar ciddiye alınabilir ki?

(bkz: çirkin süleyman)
  • sanirim bunlar avrupa birligine elimizdeki tum multecileri iteleme hazirliklarinin bir parcasi diye dusundurmus karardir.
  • aynı özverinin 1000000 katını din kardeşimiz diye bağrınıza bastığınız nargileci sefa pezevenkleri için de bekliyoruz başganım.
  • boş konuşan bakan beyanı.

henüz türkçe konuşan suriyeli bir sığınmacıya rastlamadım fakat hangi afrikalı saatçiye rastlasam akıcı bir şekilde türkçe konuşuyor. üstelik çoğunluğu toplum ile uyumlu, kendilerini türk toplumunun yaşantısına adapte etmeye çalışıyorlar. zor şartlarda yaşamalarına rağmen suç oranları düşük aynı zamanda.

sokakta izinsiz bir şeyler satmak kayıtdışı bir ekonomi yarattığı için yasak. evet; yasalar ve kurallar herkes için ama afrikalı saatçilerden daha önemli sorunlarımız var. suriyeli sığınmacı sorununa çözüm bulunmadan tek dertleri günü kurtarmak olan, toplumla uyumlu bir şekilde yaşamaya çalışan sınırlı sayıdaki afrikalılar ile uğraşmak pek adaletli olmuyor ne yazık ki.
275 entry daha
hesabın var mı? giriş yap