şükela:  tümü | bugün
 • kanal 6'nin canli ve seviyeli tarti$ma programi. sunucusu orhan diye bir zat. soyadi da "ugur"lu bir$eydi ama atmak olmasin durduk yere. eski toprak bir gazeteci.
 • hakkı isimli kişiye söz verildiğini gösterme cümlesi...

  hakkı : - beni zıbar'a götüreceksin, söz mü anırcan??
  anırcan: - söz hakkı!
 • orhan uğuroğlunun sunduğu, şimdilerde yayınlanmayan tartışma programı.
 • caylak durumuna getirilen yazarin sahip olmadigi haktir.
 • "kanun yapma ve uygulama yetkileri"yle karistirilan haktir.

  sen otur lan asagi, konusma! ne haddine, baska kotu seylere laf etmedin simdi nooluyo hiyar, sen kim oluyon lann! sen benim kim olduumu biliyon mu, sen kendini ne saniyon kes sesini hayvanat! ve benzeri yanlis ve ilkel tepkilere alet olan hak(sizlik)tir.
 • mecliste demokrasinin en büyük savunucularından olan iktidarın ambargo koymasıyla gasp edilmiştir. sebep ise basit. akp'nin bir başka oyunu... onlara sorarsanız demokratik... (bkz: http://www.telgrafhane.com/…ozhakkinasinirlama.html)
 • söz söyleme hakkı yaşamımızın her boyutunda etki alanımızı belirleyen bir durum. bir fikrin canlı tutulabilmesi için destek ve ilgi görmesi gerekiyor. absürt ve olabildiğine aptalca olsa bile. sosyal medyanın bu derece yaygınlaşması da kendi gündemini yaratıyor.

  bahsettiğim daha geniş alanda. özellikle varlık sahibi ailelerin çocuklarının medyada, bize yansıtılan gerçekliği üretirken bunu görüyoruz.

  mesela yahya kemal gibi bir adamın söz hakkı vardı. edebiyatın zirvesindeyken varisini belirleme ve gündem yaratma hakkı. kitabı piyasaya çıkmadan bile.

  wittgenstein, ailesinde ekonomik gücünün olduğu alanları değil, dilbilim ve felsefeyi seçti. söz hakkını, gücünü, bir alandan başka bir alana kaydırmış oldu.

  orhan pamuk da benzer şekildedir. gücünü edebiyat alanına kaydırmayı seçti, ya da seçildi o noktası bizim bulunduğumuz konumdan anlaşılamıyor, anlamanın imkanı yok.

  sözlük platformları da benzer şekilde söz hakkı tanıyor. belki kendimizi ifade etme alanlarımız günlük yaşamda kısıtlandığından böyle rağbet görüyor, ayakta kalıyor olabilir.

  bir entrynin yaratacağı etkiyi bilemiyorsunuz, çünkü çok fazla değişkeni var, ifade gücünüz ilgiyle beslendiği ölçüde etki alanınız genişliyor.
 • ailemin bana asla tanımadığı hak.
hesabın var mı? giriş yap