561 entry daha
  • entry incelemelerime göre değeri bilinmeyen kızdır. istemiyordum ama artık istiyorum. tşk.*
  • arkadaşlar ben de istemiyorum ama istemeyen değil isteyen daha kıymetli oluyor açık ve net. ne kadar istemezseniz o kadar yapmıyorlar size çünkü.
  • var böyle kızlar ancak toplumun geneline bakıldığında eskiden farklı anlamlara sahip olan kına ve düğün olgularının günümüzde sadece ve sadece hava atmak, güç gösterisi yapmak amacıyla düzenlendiği görülmektedir.
    pekala resmi olarak evlenmiş olmak için devlet eliyle resmi bir nikah yeterken, herkese göstere göstere zaman zamanda gözlerine soka soka yapılır düğün.
    paran varsa neyse 3 saatlik bir eğlence için senelerce borç ödemek gereksiz.

ek not: eskiden gelin ve damat evlilik yolunda çevresinden destek görürken şimdi altın yumurtlayan tavuk gibi görülmekte ve yapılacak herşeye 2x para istenmekte.

nitekim gereksizdir, yazıktır yapmayınızdır.

şu an ilden ile degismekle birlikte ;

altınlar 150 ktl
    salonu, yuzugu, gelinlii damatlik 75-100ktl
    ev esyası min 100 ktl

keyif sizin ...
  • yanlış yapan kızmış, mantık şöyle işler: "isteyin kız, bir erkeğin 3 tabağı varsa ikisini kırcaksın ki onları yerine koymaya çalışırken başka yerlere taşmasın..."
  • seni de istemeyen kızdır.
  • bu toplumun aile yapısıyla yetişipte istemeyecek kız yoktur. erkeklerde hanım aile kızı aradıklarına göre böyle bir şey mümkün değildir.
    edit: elbette istisnalar var. milyonda bir örnekleri haberlerde veriyorlar zaten bildirmenize gerek yok.
  • değeri bilinmez. güya erkekler bu kızlara bayılır.lafta
    düğün,nişan,konseptli evlilik teklifi, hamilelikte cinsiyet partisi aklınıza ne gelirse isteyin kızlar. hayatı karşınızdakine kolaylaştırmayın. bakın o zaman ne kadar kıymetlisiniz.
    edit:özelden o kadar mesaj geldi ki şaşırdım. hadi sizin dediğiniz olsun. başlıkta bahsi geçen kızların değeri bilinir. aptal, gösterişçi, sonradan görme kızlar hiiiiiiiç değer görmez
  • nikâh da istemiyorsa evlilik istemeyen kadın diye başlık vardı zaten, neden zorladın ki bu kadar?
  • ben istemiyorum. sade nikah fotoğraf çekimi yeterli sonra balayı bu kadar. erkek tarafı istemiyor ama zorlarsam olacak. düğünler çok sıkıcı ve gereksiz masraflı oluyor. gelenek sevmiyorum.
  • hayattan gerçek zevkleri olan insandır. herkes yapıyor diye aslında hiç eğlenceli olmayan gereksiz şeyleri istemez. bunlara harcadığı efor ve parayı gerçek içi dolu şeylere harcayacaktır.

düğün yapan insan gözümde bir kademe düşüyor benim, artık normal bakamıyorum.

çok aptalca değil mi ya şu an uygulanan geleneksel türk düğünü tarzı kim eğleniyor merak ediyorum.

hayır en komiğide hayatta çoğu şeyi başaramamış, doğru düzgün eğitim almayı bile becerememiş gelin, damat ve bunların aile bireylerinin bir kere evleniyor demeleri. yahu sen bir kere yaptığın neyi düzgün yaptın ki düğün olunca iş değişiyor. çocuğunun eğitimine hobilerine 5 kuruş para harcamayan ailelerin binlerce lirayı düğün yapmak çocuklarına vermeleri daha da enteresan gerçekten. o parayı eğitim için harcasalar belik çocukları 2 3 kat fazla gelire sahip olucak.
68 entry daha
hesabın var mı? giriş yap