şükela:  tümü | bugün
1149 entry daha
  • ankara'da yaşayan afrikalı insanları hedef gösteren faşist-kemalist gazete. ahanda link
  • ırkçı paçavradır. akit'in ulusalcı versiyonudur. iyip'in göçmen karşıtı politikasının medya ayağıdır. kaygı verici olan, siyasi ve ekonomik krizin faturasını göçmenlere kesmeye çalışan bu şerefsizlere destek veren geniş bir kitlenin olmasıdır.
  • balık falan sarmak için iyi gazete.
  • solcu olup bu kadar duyarsız bir gazete olabilir ya.

ilk gafları da değil ki.

ırkçı başlıklar, cinsiyetçi söylemler, transfobik ve homofobik söylemler... liste uzar gider

siz sadece kendini zeki zanneden ama aslında zır cahil bir gazetesiniz.

biraz dikkat ya söylediklerinizin, yazdıklarınızın nelere sebebiyet vereceğini hiç mi düşünmezsiniz.
  • somalili mültecileri hedef gösterdikten sonra söz konusu insanların iş yeri saldırıya uğramış.sözcü gibi bir paçavranın habercilik anlayışı bu kadar olur zaten.ırkçı, gerici, mülteci düşmanı bir yayın organı.okur kitlesi de zaten belirli bir yaş üstündeki eskimiş ulusalcı zihniyetten oluşuyor.kürtleri yıllar boyunca yok sayan zihniyette budur bugün suriyelileri, somalilileri hedef gösteren zihniyette budur.ben zerre vicdan azabı çektiklerini hissetmiyorum.hatta haftaya yine başka bir azınlık grubu hedef gösterirler tam olur.bu gazeteye göre türkiye'de yaşam hakkı olan tek kitle beyaz türkler, ulusalcılar ve chp'ye oy veren kitle.65 yaş üstü eski kafa ulusalcılar da bu gazeteyi okuyarak vatan kurtarmaktan vazgeçemiyorlar bir türlü ( maalesef babamdan biliyorum.) arada bir bakıyorum da bir insan yılmaz özdil ya da emin çölaşan okumak için neden para verir ki ? heriflerin yazdığı yazılarda en ufak bir entelektüel kırıntı yok.ilkokul seviyesinde basit bir türkçe, iki üç tane osmanlıca kelime ve birazcık da hamasetle yoğurursanız yazılarınızı pek âlâ sözcü'de yazar olabilirsiniz.
  • evet atatürk ile alakası olmayan gerçek kemalizm işte budur

ne dinlere ne de milletlere saygısı olmayan ırkçı bu gazete yüzünden bugün somalili vatandaşlara saldırının ardından ne bir özür dilenmiş ne de açıklama yapılmış. üstelik ayrıştırıcı malum haberi kaldırma girişiminde dahil bulunmamış

bir ülke de bir medya yayın organı kesinlikle böyle kolay kolay kimseyi hedef göstermemesi gerekir
6 entry daha