şükela:  tümü | bugün
  • maşallah agziniz lağim gibi. sozcu gazetsinin yazari(!) murat muratoglu 'nun kilicdaroglunun suriyelilere harcanan 30 milyar dolar nerede ? sorusundan etkilenmis vebu yaziyi yazma fikri gelmiş aklina. tombul terli ellerilye iphone 'nun hesap makinesini acip, google ' a "türkiyede kac suriyeli siginmaci var " >enter, hemen o sayiyi carp böl hoop haber oldu. kişi başi yerine kelle başi diyerek , iyice bir zevke gelmistir. yazisini mailleyip şimdi rafine zevklerine yönelme vakti gelmiştir.
    haberi yapan gazete google >"suriyeli cocuklar "> gorsellerde ara,>enter , en begendigi fotografi al, tivitir hesabinda " işte 30 milyari
    odedigimiz suriyeliler" diye haber siçar.

elestirdikleri o malum gazetelerden bi farklari yoktur aslinda.
    bu ülkede yanlis yonetilen/ yönetilemeyen bir sığınmaci sorunu var. yerli halk rahatsiz, her gun bir kavgaya tanik oluyorum insanlar ofklerini/ kizginliklarini yanlis kisilere yonlendiriyorlar. suriyelilere olan nefret gun gectikce artiyor. bu tarz sorunlar kaosla daha da cikmaz hale sokar sorunu.
    ortamin boyle bir kivilcimla yangina donecegi bu zamanda , o cocuklari yaptigin habere görsel olarak seçerek eşgal verirsen, yarin o cocuklarin sokakta tekmeleyerek öldurulmesine sebep olursun ve utanmadan bunun haberini de yaparsin sen.

ilgili tivit : https://twitter.com/…ozcu/status/936576866806312960

edit: duyar muyar diye zirvalayan tiplerin cikacagini biliyordum da 43 yillik olacagini bilmiyordum.
    daha gecen otobuste , sirf suriyelilere olan ofkesi nedeniyle koltuga posetini birakan kadinin posetini yere firlatip kendiniz yetmiyomus gibi bir de posetinizi koyuyosunuz diyen adam seni anlamiyor sakin ol diye mudahale eden genc bir cocugun da burnunu kirmasiyla sonuclanan bir olaya tanik oldum. burnunu kirma sebebi" sen benim tarafimi tutacaksin lan "di.
    su an boyle insalarla birlikte yasiyoruz, herkes senin kadar anlayisli degil maalesef.
  • 43 yıllık adamım. böyle duyar (!) ne gördüm ne duydum.

dayı adam perişan haldeki çocukların resmini : '' bakın 30 milyar dolar verdiğiniz suriyeliler kışın suyun çamurun içinde ayakları çıplak, üst baş perişan sokaklardalar. madem kelle başı 39.500 dolar harcadınız bu çocuklar neden bu halde ''

diye koymuş olmasın. hı.
  • siyasî tarihin en yavşakça saptırma girişimi ödüllerinde açık ara finalist olmaya aday entry'e konu olmuş, hedef göstermeyle uzaktan yakından ilgisi olmayan sözcü gazetesi haberi.
  • olayı tersinden anlamış yazar başlığı.

adam "bu kadar para harcandı da bu suriyeli bebelerin hali nedir?" diyor kılcığım!

tabii tarafsız gözle okumak diye bir şey de vardı değil mi?
  • (bkz: akut beyin yetmezliği)
    hastalıkla alay olmaz ama başlığı açan arkadaşın ciddi bir mental problemi olduğu belli.
    allah şifasını versin.
  • başlığı açan @rigolettooo tarafından "....o cocuklari yaptigin habere görsel olarak seçerek eşgal verirsen, yarin o cocuklarin sokakta tekmeleyerek öldurulmesine sebep olursun ve utanmadan bunun haberini de yaparsin sen. .." şeklinde duyar yapılmış köşe yazısı.

evet biz zaten türk milleti -özellikle de sözcü kitlesi - olarak böyle haber fotoğrafında gördüğümüz 2-3 yaşındaki çocuklara saldırıp, sokakta tekmeleyerek öldürürüz. çoktur bunun örnekleri. benim şahsen en az 30-40 leşim var. o yüzden kesinlikle duyar yapılmalıdır bu konuda
  • köşe yazısı ilk entrye cevap niteliğinde.