şükela:  tümü | bugün
  • hem haber kaynağını yazmamışlar hem de yazarların adını göstermemişler. çifte ihmal (!) söz konusu.

üstelik içeriğin aslı, çocukların diyalogları değil, çocuklarla girilen diyaloglar.

düzgün yapılmayan pek çok şeyi eleştirip gazeteciliğin temel ilkelerine uymamaya da ancak ülkemizde rastlanır herhalde.
  • sözlük yazarlarının adblocker kullandıklarını bildikleri için nasıl olsa çakmazlar diye düşünmüş olabilirler!
  • (bkz: aramızda hala aptallar var)

lan salak mısınız, adamlar resmen hırsızlık yapıyor, burada 2-3 tane troll gelmiş adblock diyor, sözcü okuyor diyor. size ne lan! adamlar sözlükten entry çalmış kaynak maynak belirtmeden, bu adamların umrunda değil, takıldıkları şeye bak!
  • sadece sözcü değil neredeyse bütün gazeteler ve onların bazı yazarları araklamacıdır sözlükte. biraz köşe yazısı okuyan herkes fark eder. orijinal olamıyorsan ne işin var gazetede.
  • açık ve net hırsızlıktır.
  • etik dışıdır ama hırsızlık değildir.

yahu senin sırtından para kazanan biri var o da mı hırsız? sözlükte yazdıklarının telif ücreti mi var ya da para mı kazanıyorsun da sözcü'ye hırsız diyorsun dingil?

ben ekşisözlük'te fikir ve düşüncelerimi paylaşmak, okunmasını sağlamak, insanlarla bilgi aktarımı yapmak için yazıyorum. ben yazıyorum ve sitenin sahibi benim yazdıklarımı reklamlarla paraya dönüşürüyor. bu siteye bunu bilerek girdim. "vay kanzuk, benim yazdıklarımdan para kazanıyorsun ne iş" demiyorum. ha bu durumdan rahatsızlık duyan varsa üye de olmaz siteye, ayrı konu.

en başta da dediğim gibi sözcü'nün yaptığı etik değildir. ama hırsızlık da değildir. haber kaynağını yazıp entry sahiplerinin isimlerini vermesi gerekirdi. doğrusu da budur. ama sen burada yazdığın yazıdan para kazanmıyorsun zaten amacın yazdıklarını birileri okusun değil mi? eh sözcü de buna yardımcı olmuş ve ekşisözlük dışına taşımış, o zaman ne bu şiddet bu celal?

bundan alınacak tek kişi olsa olsa kanzuk olabilirdi. tamamen kendisine ait bir oluşumun içeriği başka biri tarafından kullanılıyor. bir hukukçu olarak da gerekeni yapacaktır herhalde.
  • (bkz: adblock)

sözcü için kapatmıştım ama bu haberden sonra yeniden açtım. emek hırsızlarına reklam desteği yok
  • ulan (bkz: ssg) bu kadar kederlenmemiştir.