şükela:  tümü | bugün
 • bu başlığı dolduralım. zira türkiye'nin gerçek anlamda gazetecilik yapan nadir gazetelerinden sözcü. okuyucu sayısını ve yaptığı haberleri düşünürsek aslında ülkemizin gerçek anlamda gazetecilik yapan tek gazetesi.
 • eski ortaklari f-tipi yapilanmayla kol kola ulkeyi peskes ceken ak itleri dunyaya ifsa ve rezil etmek icin desteklenmesi gereken hashtag.

  özet: (bkz: sözcü, sapına kadar atatürkçü ve cumhuriyetçidir)
 • orada satılmış kalemler yoktur. orası ki lağım medyasının yazılı basın ayağına dahil edilememiştir. baskı, korku, iftira ve karalama politikaları ile olağanüstü hal döneminde kontrol altına alınmak istenmektedir. ama unutuyorlar. orada satılmış kalemler yok, orada korku yok.

  ben adım gibi eminim ki bir kişi bile etkilenmez bunca baskıdan o mecrada, yürürler doğrunun ardından ölümden öte köy mü var ?
 • sabah elimde gören herkes bayiye koştu. "destek olmalıyız" diyorlar. ne mutlu yurdumun aydınlık ve güzel insanlarına.

  gazeteciliği rahat bırakın!
 • sözcü mü? akp'nin koltuk değneği değil miydi o? yoksa kararsızlıktan başı döndüğü için kendini hamile sanan kadın mıydı?

  insanın yada bir kavramın; hayatta ayakta duruş biçimi olur. yoksa küçük bir esinti gelir. pufff yıkılır gidersin.

  not:kendinisolcusananlaramuhalifsolsporkulübümakamı
 • başka medya kuruluşları aynı sıkıntıyı yaşadığında, kimimiz itfaiye hortumu si(l)kmekle; kimimiz ise saçımızı taramakla meşgulduk!

  kıyamet koparsa bizim gibi korkaklar yüzünden kopacak, benden demesi.
 • sözcü hayatının hiçbir evresinde akp'nin koltuk değneği olmadı ve her zaman dik bir duruşu vardı. oradaki köşe yazarlarının hemen hepsi akp döneminde işten atılmış ve sözcü sayesinde gazetecilik hayatına devam edebilmiş isimlerdir. bakınız yılmaz özdil, bekir coşun. hatta türkiye'nin en güvenilir adamı uğur dündar.

  böyle bir suçlamayı asla kabul etmiyorum.
 • nazi mahkemelerinde yargılanırken dünya tarihinin en önemli savunmalarından birini yapan georgi dimitrov, faşizmin insanlığa, barışa doğrulttuğu silahı ters çevirmeyi başarmıştır. dünyada faşizmin en çok kabul gören tanımı; '' finans kapitalin en gerici, en şoven ve en emperyalist unsurlarının açık terörcü diktatörlüğüdür.'' ona aittir.

  uzatmayalım, martin niemöller'in, yaşadığı nazi almanya'sı dönemi pişmanlığını anlatan '' naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim.'' ile başlayan sözlerinin anlattığı duruma düşmemek için, dimitrov ustanın tarihi derslerle dolu eserlerinden çıkarttığım özet; “beni ısırmayan yılan bin yaşasın” dememek.
  birleşmek, birleşmek, birleşmek...
 • sevgili yazarlar, lütfen bu başlığı yukarıda tutalım.
 • korku ile olusturulan ve degistirilen ya da baskılanan herşey dogal haline dönecektir.

  korku ile degistirilen hiçbirsey kalıcı değildir...

  doga enerjisini yenileyecek, barajlar kırılacak ketler, devrilecektir. her sey olmasi gerektigi gibi olacaktir.