şükela:  tümü | bugün
 • izmir eksenli nur talebelerinin yoğunlaştığı, risale-i nur perspektifli çalışmaların yer aldığı interaktif bir siteye sahip yapı.

  http://www.sozlerkosku.com/
 • youtube' da da bolca videoları var siteleri filan var, risale-i nur dersleri veriyorlar, islamda açmaz bırakmamaya çalışıyorlar, var demiyorum zaten amaçları olmadığını gösterip, yanılsamaları engellemek, hataları düzeltmek, yeri geldiğinde insanı hatası ile yüzleştirmek.
  ama açmaz kapama yönleri, baktığımız yerleri değiştirmek şeklinde bir nevi olaylara bakış açımızı değiştirmek istiyorlar, benim bildiğim piyasada ki en iyilerden, öte yandan gereksiz bir mutluluk ve baygınlık veren bir espirileri var, bazı açmazlarda tıkandıklarını da belirtmem lazım, yani gelince her şeyi bulacağım hevesinde olmayın, ama gelin yani faydalıdır.
 • "afrika'da acliktan degil hastaliktan oluyorlar, allah herkese rizkini verir" dersi ibretliktir.

  http://www.youtube.com/…bedded&v=lv1n_6et_za#t=605s

  meleklerin bilimsel olarak ispatindan, esiyle evliliginde problem yasayanlara verilen ogutlere kadar tum sohbetler icin: http://www.youtube.com/user/sozlerkosku
 • bildiğin sohbet yapıyorlar. sürekli dinleyicilerin isimlerini söyleyip, "değil mi hakkı?", "neymiş necati?", "doğru mu hasan" deyip dinleyiciyi konuda tutmaya çalışma derecesinde profesyönelce yapıyorlar bu işi. o yüzden samimi değil. o yüzden tehlikeli.
 • afrikadaki çocukların yemek yemezlerse 40 gün boyunca yaşayacaklarını öne süren, "sen 40 gün aç kal da gör ebeyin amını yavşak" dedirten bir "abi" bulunduran oluşum.
 • cem yılmaz gösterilerini kaçırmamış bir şakirtin de bulunduğu köşk.
  http://youtu.be/fk8glwioa68?t=1m44s

  " iç dünyamızın gerektirdiği mahmut, her şeyi istersek tolga, yanlışa saparız abdullah. oysa üstad diyor ki hilmi ....."

  şeklinde isim türetmece oynuyor lan bunlar.
 • bu videolari kesfettigimden beri islerimi yapacak zaman bulamiyorum. hipnotize vaziyette seyrediyorum ! acayipmis.
 • şimdi akp döneminde gerçekleşmiştir demek istemiyorum ama 10 yılda bunun gibi bir sürü türettiler işte. hayatta bulduğu tek anlam din olan bir sürü dar görüşlü genç geziyor ortalıkta.
 • mevzuubahis kanalın bir videosunda bir zat, afrika'daki çocukların açlıktan değil hastalıktan öldüğünü iddia ediyor. buna kanıt olarak ise "madem açlıktan ölüyorlar, niye kocaman göbekleri var?" gibi bir argüman kullanıyor. google'dan yapacağı 30 saniyelik bir araştırmayla o videoyu yapma zahmetinden ve bütün o fondöten masraflarından kurtulabilirdi, ama bu da o kardeşimizin seçimi.

  beslenme yetersizliğine* bağlı protein yetmezliği sonucunda, kan damarlarının yapısında bulunan ve kan sıvısını içeride tutmaya yardımcı olan albümin gibi proteinler vücut tarafından yakılır ve bu sebeple plazma damarlardan dışarı sızarak karın boşluğunda birikir. bu tür birikmelere genel olarak assit*, protein yetersizliği sonucunda -söz konusu çocuklarda- oluşana ise kwashiorkor denir.

  evet bu tanım olarak bir hastalık. fakat yeterli besin* alamamaktan yani açlıktan kaynaklanan akut bir hastalık. korunmanın yolu ise pek basit: yemek yemek. dolayısıyla bu çocuklar açlıktan değil hastalıktan ölüyor demek ya cehalettendir, ya da en hafif tabirle manipülatif bir söylemdir. bu şahıs dünya sağlık örgütü verilerine referans verecek kadar araştırmacı bir kardeşimiz olduğuna göre, -malumun ilamı olacak belki ama- bu kişinin amacının yalnızca yüzeysel bir retorik kullanarak insanları manipüle etmek olduğunu söyleyebiliriz.

  ölen binlerce çocuktan bahsederken bıyık altından sırıtması olsun, tavırlarındaki profesyonellik olsun bu kişinin yalnızca rol yaptığını göstermekte. büyük ihtimalle söylediklerine kendisi dahi inanmıyor zaten. çocukların ölmesini takmadığı gibi allah'ın onların rızkını gönderip göndermemesini de o otuzbir yüzü görmemiş nurlu sikine takmıyor bu adam. parasının peşinde belli ki. pek değerli bir tanıdığım, hocam "bunlar soğan ekmek yerler ete para vermezler..." diye devam eden bir cümle kurardı; yeni yeni ayırdına varıyorum cümlenin manasının.

  bir de videoyu izleyip bunların samimi olduğunu düşünen ve "vallahi allah rızklarını gönderiyor, onlar da kendi kendilerine hasta olup ölmeyiversinler canım" diyenler var yahu, onları ne yapacağız asıl?

  ulan allahın fütuvvat-ı sitteleri, akşam akşam beni sinirlendirip goldberg varyasyonları keyfimin içine sıçtınız ya, alacağınız olsun.

  bu da benden gelsin size:
  "sen her zaman gelesin, ben ks'ye veresin
  esselamun aleyküm ve aleykümesselam"*
 • aralarında öğretmen olan hatipleri de mevcut. *

  bu arkadaşları seyrettikçe hayattan soğuyorum yeminle. bu kadar düzeysiz, ukala - ki sakınmaya çalıştıkları, dillerinden düşürmedikleri enaniyetin( ego, kibir ) allahını sergilemektedirler - sevimsiz olunamaz. işleri güçleri basit ateizm söylemlerini tekrarlayıp kendi aralarında gülmek.

  allahın yokluğunu ispat edebilmek için her yere bakmak gerekirmiş. öbür türlü varmış.

  biri şunlara kimsenin bir şeyi ispat etmek gibi bir zorunluluğu olmadığını söylesin, anlatsın. işleri güçleri ispat. o da saçmalık bile olamayacak kadar saçma şeylerle dolu.