şükela:  tümü | bugün
 • izmir eksenli nur talebelerinin yoğunlaştığı, risale-i nur perspektifli çalışmaların yer aldığı interaktif bir siteye sahip yapı.

  http://www.sozlerkosku.com/
 • "afrika'da acliktan degil hastaliktan oluyorlar, allah herkese rizkini verir" dersi ibretliktir.

  http://www.youtube.com/…bedded&v=lv1n_6et_za#t=605s

  meleklerin bilimsel olarak ispatindan, esiyle evliliginde problem yasayanlara verilen ogutlere kadar tum sohbetler icin: http://www.youtube.com/user/sozlerkosku
 • bildiğin sohbet yapıyorlar. sürekli dinleyicilerin isimlerini söyleyip, "değil mi hakkı?", "neymiş necati?", "doğru mu hasan" deyip dinleyiciyi konuda tutmaya çalışma derecesinde profesyönelce yapıyorlar bu işi. o yüzden samimi değil. o yüzden tehlikeli.
 • afrikadaki çocukların yemek yemezlerse 40 gün boyunca yaşayacaklarını öne süren, "sen 40 gün aç kal da gör ebeyin amını yavşak" dedirten bir "abi" bulunduran oluşum.
 • bu videolari kesfettigimden beri islerimi yapacak zaman bulamiyorum. hipnotize vaziyette seyrediyorum ! acayipmis.
 • şimdi akp döneminde gerçekleşmiştir demek istemiyorum ama 10 yılda bunun gibi bir sürü türettiler işte. hayatta bulduğu tek anlam din olan bir sürü dar görüşlü genç geziyor ortalıkta.
 • mevzuubahis kanalın bir videosunda bir zat, afrika'daki çocukların açlıktan değil hastalıktan öldüğünü iddia ediyor. buna kanıt olarak ise "madem açlıktan ölüyorlar, niye kocaman göbekleri var?" gibi bir argüman kullanıyor. google'dan yapacağı 30 saniyelik bir araştırmayla o videoyu yapma zahmetinden ve bütün o fondöten masraflarından kurtulabilirdi, ama bu da o kardeşimizin seçimi.

  beslenme yetersizliğine* bağlı protein yetmezliği sonucunda, kan damarlarının yapısında bulunan ve kan sıvısını içeride tutmaya yardımcı olan albümin gibi proteinler vücut tarafından yakılır ve bu sebeple plazma damarlardan dışarı sızarak karın boşluğunda birikir. bu tür birikmelere genel olarak assit*, protein yetersizliği sonucunda -söz konusu çocuklarda- oluşana ise kwashiorkor denir.

  evet bu tanım olarak bir hastalık. fakat yeterli besin* alamamaktan yani açlıktan kaynaklanan akut bir hastalık. korunmanın yolu ise pek basit: yemek yemek. dolayısıyla bu çocuklar açlıktan değil hastalıktan ölüyor demek ya cehalettendir, ya da en hafif tabirle manipülatif bir söylemdir. bu şahıs dünya sağlık örgütü verilerine referans verecek kadar araştırmacı bir kardeşimiz olduğuna göre, -malumun ilamı olacak belki ama- bu kişinin amacının yalnızca yüzeysel bir retorik kullanarak insanları manipüle etmek olduğunu söyleyebiliriz.

  ölen binlerce çocuktan bahsederken bıyık altından sırıtması olsun, tavırlarındaki profesyonellik olsun bu kişinin yalnızca rol yaptığını göstermekte. büyük ihtimalle söylediklerine kendisi dahi inanmıyor zaten. çocukların ölmesini takmadığı gibi allah'ın onların rızkını gönderip göndermemesini de o otuzbir yüzü görmemiş nurlu sikine takmıyor bu adam. parasının peşinde belli ki. pek değerli bir tanıdığım, hocam "bunlar soğan ekmek yerler ete para vermezler..." diye devam eden bir cümle kurardı; yeni yeni ayırdına varıyorum cümlenin manasının.

  bir de videoyu izleyip bunların samimi olduğunu düşünen ve "vallahi allah rızklarını gönderiyor, onlar da kendi kendilerine hasta olup ölmeyiversinler canım" diyenler var yahu, onları ne yapacağız asıl?

  ulan allahın fütuvvat-ı sitteleri, akşam akşam beni sinirlendirip goldberg varyasyonları keyfimin içine sıçtınız ya, alacağınız olsun.

  bu da benden gelsin size:
  "sen her zaman gelesin, ben ks'ye veresin
  esselamun aleyküm ve aleykümesselam"*
 • aralarında öğretmen olan hatipleri de mevcut. *

  bu arkadaşları seyrettikçe hayattan soğuyorum yeminle. bu kadar düzeysiz, ukala - ki sakınmaya çalıştıkları, dillerinden düşürmedikleri enaniyetin( ego, kibir ) allahını sergilemektedirler - sevimsiz olunamaz. işleri güçleri basit ateizm söylemlerini tekrarlayıp kendi aralarında gülmek.

  allahın yokluğunu ispat edebilmek için her yere bakmak gerekirmiş. öbür türlü varmış.

  biri şunlara kimsenin bir şeyi ispat etmek gibi bir zorunluluğu olmadığını söylesin, anlatsın. işleri güçleri ispat. o da saçmalık bile olamayacak kadar saçma şeylerle dolu.
 • insanı gece gece çileden çıkaran "şey"lerdir. son zamanlarda bu kadar kızdığımı hiç hatırlamıyorum. afrika'daki insanların açlıktan ölmediğini iddia ettikleri videoyu izlerken önüme gelen ilk cemaatçiyi pataklamak, cemaat dershanesine giden öğrencilere işkence yapmak, sohbetleri basıp kafalarını maklube tepsilerine sokup boğmak geldi içimden.
  kendilerine soruyorum; böylesine mükemmel bir sistemi yaratan allah sizi neden ucundan kıyısından düzgün yaratmadı? mükemmel olmanıza gerek yok azıcık adam olsanız yeter.
 • hepsini izlemeye gerek yok, 3 video izlemek yeterli oldu.

  - kadını iyi seçin de gece 2'de sohbete gideceksiniz oraya buraya gideceksiniz iman etmek için, karşınızda durmasın de mi? bana zaman ayırmıyorsun '' demesin de mi?

  diye muhabbet var. sen de sal o zaman kadını gece 2'de sohbete gidiyorum dediğinde de görelim kadına sevgiyi, saygıyı.

  burayı iyi okuyun :

  - siz bu aklınızla 10-15 işi aynı anda yapamıyorsunuz ama bak bir hava atomu, milyarlarca sesi, sinyali birbirine iletiyor aynı anda. amerika'da, afrika'da, burada hepsi aynı. şimdi siz bu atoma aklı yok diyebilir misiniz? siz yapamazsınız bunu.

  ah benim güzel abim, nur suratlı abim benim. akıl öyle bir şey değil ki. sen hiç gördün mü '' ben senin sesini iletmem bilader, sevmedim ben senin sesini? '' diyen atom? '' valla şu an çok ısındım. soğuyamam şimdi '' diyip ısıyı iletmeyi reddeden atom gördün de mi atomun aklından bahsediyorsun. bana dışarıdan bir etki almadan tek başına anlamlı sesler üretip bize gönderebilen hava atomunu anlat da o zaman inanalım. ah koca abilerim benim, okumuş abilerim. beni günah diye zorla uyuyamadığım şekilde yatırmaya çalışan abilerim. ödev diye '' namaz nasıl kılınır '' diye kağıt vermiş abilerim benim. abim benim be!!