şükela:  tümü | bugün
  • tamamı "eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin." şeklindeki m. k. atatürk söylemidir.
  • ''dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, muvaffakiyet için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir; ilim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekamülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanında takip eylemek şarttır.''
    mustafa kemal atatürk
  • güneş dil teorisi'ni çökertmiş muhteşem özdeyiş.
  • büyük önder'in en büyük en taşaklı lafıdır. bunu söyleyebilmek hem de herşeyin tek hakimiyken mangal gibi yürek ister.
  • o da biliyordu bilimle ters düşecek çok fazla bir şey söylemeyeceğini. zaten bilimde yeni araştırmalar ile ortaya çıkan gerçekler eskisini ortadan kaldırır.

o zaman bilime uygun olan bir laf edip te, sonra onun yalnışlanabileceğini biliyordur, bu bilge insan.
  • sözlerinin bilimle eş ağırlıkta olduğunu düşünen, kendi kültünü kabul etmiş ve ettirebilmiş mütevazı bir insanın beyânı.
  • sanıldığının aksine oldukça low-profile bir demeç. ya ne olacaktı, bilim böyle diyor ama atamız tam tersini söylemiş onu dinleyelim mi diyecektik? her zaman yeni eskiyi siler zaten, bir hakikati dile getirmekten öte bir manası yok.
  • atatürk'e ait olup olmadığı bilinmeyen, ama kendisine atfedilmesi bile güzel olan bir cümledir.
  • lisedeyken arkadaşlarımın neredeyse hepsinin tek düşündüğü şey sevgili edinmekti.

benim düşündüğüm tek şey ise zamana karşı meydan okurcasına sergilenen devrim otomobiliydi.
    onun için yanıyor, tutuşuyordum.
    o otomobili yapan insanların arasında olmayı herşeyden çok dilemiştim.

facebook çıktığında ise tek takip ettiğim şey 3d yazıcılardı, elimden geldiğince inceliyor ve takip etmeye çalışıyordum.
    geleceğin teknolojisi 3d yazıcılardı.

daima ilericiliğe önem verdim, daima eğitime ve insanlarla diyaloğa.
    fakat ülkenin tek derdi orucun neyi bozup bozmadığı konusuydu.
    ülkenin tek derdi biat etmekti, demokrasi maskesi altında tekrar kul olmak stockholm sendromuna neden olmuştu ama kimse bunun farkında değildi.
    ülkemizin insanları işkencecisine tapıyordu, bu konudaki öfkemi gezi direnişinde bilenler bilir.
    boyun eğmedim, eyvallah demedim.
    hala da boyun eğmiyorum.

referansım ise her zaman mustafa kemal atatürk'ün "sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin" sözüydü.
    mustafa kemal atatürk'e diktatör diyenler olabilir, dinsiz diyenler olabilir, mason diyenler de olabilir.
    saygı duyarım.

ama bilim ve teknik ile ilgili saçma sapan argümanlarla karşı çıkanların daima karşısında durmasını da bilirim.
    bir lider bu sözü söylüyorsa eğer, çağının çok çok ötesindedir.
    bir lider bu sözü söylediyse inanın hepimizi düşündüğündendir.
    bunu unutmayın.

ha bu arada, ön lisans mezunuyum.
    erdoğan gibi.