• sinir bozukluğu, kavga, üzüntü, vb. durumlarda entry girmek suretiyle rahatlayan insanın gerçekleştirdiği eylem. bu kişi kendini hem rahatlamış hisseder, hem de siniri geçtiğinden kimseye zarar vermek istemez. (bkz: teşekkürler sözlük) (bkz: iyi ki varsın sözlük) (bkz: sözlüğün faydaları)
  • sözlük abi bana bunu bunu yaptılar şeklinde dert yanarak da gerçekleştirilebilecek eylem. tüm suserların manevi desteği hissedilir, mutlu bir şekilde dakikalar geçer ve acı, kahır, üzüntü ne varsa unutulur.
  • kulakta muzik koltukta otururken yalanlara muhtac adamin beyni icinden cikamadigi bi soruya takilirsa rahatlama istegiyle "evet!" butonuna basmak ve acilan mavi dunyada gulumseyivermek.
    ekranda yansiyan beyaz cizgiler ve mavi ve yanda reklam colonu*
  • neden suratınızın asık gözlerinizin kan çanağı gibi olduğunu bilmek isteyen dostlarla karşılaşıp aynı acıyla bir daha yüzleşmek istemeyen insanın yapacağı eylem bir budur bir de uykuya sığınmaktır.
  • belki anlayan biri çıkar düşüncesiyle sözlüğe sarılma eylemi. beni anlayın. beni anlayın, yanımda yer alın. nolur, çok ihtiyacım var.
  • tarafımın daima yaptigi sey, kaçtığı yer sozluk. sessiz, sakin, alakasız. harika. mesajları da kapattım mi yine, oh.
  • tam 9 yıl sonra geri dönerek yaptığım. yıllar geçiyor, insanlar değişiyor. tutunacak bir dal, bir değişmez arıyor insan.

o yıllardaki ortamı bulamasam da yine de eski bir dosta sarılır gibi sarıldığım.
hesabın var mı? giriş yap